PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Gdyni w Konkursie Głównym pokazano "Dolinę Bogów" w reżyserii Lecha Majewskiego. W filmie wystąpili m.in. Berenice Marlohe, John Malkovich i Josh Hartnett. ​
W konferencji, obok reżysera Lecha Majewskiego, udział wzięli: Berenice Marlohe - aktorka, Paweł Tybora - autor zdjęć, Filip Rymsza i Marek Żydowicz - współproducenci, Norbert Rudzik - montażysta, Ewa Minge - kostiumy i Robert Banasiak - CeTA.
fot. Borys Skrzyński/SFP

"W roku 1989 realizowałem Ewangelię według Harry'ego i objechałem Zachodnie Stany z niesamowitymi pejzażami. Wtedy trafiłem na Dolinę Bogów i postanowiłem, że kiedyś tam wrócę. Miałem wrażenie, że tam dopiero powstaje świat. Zaintrygowałem się też filozofią Indian Navaho" - oznajmił Lech Majewski. Akcja filmu toczy się współcześnie, w świecie zarówno realnym, jak i wykreowanym. Bohaterem jest ekscentryczny bogacz Wes Tauros (John Malkovich), którego życie poznaje pisarz, John Ecas (Josh Hartnett). Tauros wypróbowuje na sobie możliwości, jakie dają pieniądze.

Lech Majewski bardzo chwalił sobie współpracę z Johnem Malkovichem. Reżyser, przypomniał najpierw, co mu kiedyś o tym aktorze powiedział Volker Schloendorff. „Ostrzegam cię, że pierwszego dnia będzie z nim gigantyczna kłótnia - mówił. Kiedy pierwszego dnia spotkaliśmy się na planie, zobaczyłem jak John patrzy na mnie spod byka. Jakby penetrował mi mózg. Pomyślałem, że zaraz zacznie się awantura przed którą ostrzegał mnie Schloendorff. Opowiedziałem mu o jego roli, o tym, jak ją widzę i na koniec usłyszałem od niego: - Yes sir, thank you. Taki jest John Malkovich” - opowiadał reżyser.


"Miałam okazję widzieć jego różne prace, zanim przeczytałam scenariusz "Doliny Bogów". I odnalazłam w nich pewien rodzaj magii. Miałam wrażenie, że jestem wewnątrz starego obrazu, który jest ponadczasowy. I człowiek patrząc na to, czuje się tak, jakby się przenosił w czasie" – mówiła Berenice Marlohe. Za zdjęcia do filmu odpowiada Paweł Tybora. Muzykę stworzył ceniony polski kompozytor, laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek. O kostiumy do filmu zadbała Ewa Kochańska i Ewa Minge. "Mogłam przebywać w Dolinie Bogów razem z Bogami" - przyznała Minge.


Producentem filmu "Dolina Bogów" jest Stowarzyszenie Angelus Silesius. Producentem wykonawczym jest firma Domino Film. Zdjęcia do filmu realizowano m.in. w Polsce, Włoszech oraz w USA. Film zostanie pokazany na MFF Camerimage w Toruniu. Film poszukuje dystrybutora.
 
44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywa się w dniach 16-21 września 2019 roku w Gdyni.
Marcin Radomski/Gdynia
SFP
Ostatnia aktualizacja:  18.09.2019
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
44. FPFF: „Ikar. Legenda Mietka Kosza” - Pieprzyca o zapomnianym jazzmanie
44. FPFF. Uliczny rap w "Procederze"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll