PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wajda School to unikalne na skalę europejską kursy, które łączą ze sobą edukację z produkcją filmową. Uczestnicy kursów, pod okiem mistrzów kina, wypracowują wizję artystyczną swojego projektu - od scenariusza, przez dokumentację, development, zdjęcia, produkcję, post-produkcję, aż po prezentację filmu na rynku.
Wajda School stawia na zajęcia praktyczne, dzięki którym uczestnicy nauczą się pracy zespołowej, pracy na planie zdjęciowym, czy pracy z aktorami, oraz będą mogli odbyć spotkania z producentami, napisać scenariusz, a nawet zrealizować swój film.

Ekran+ , fot. Bartosz Mrozowski.

Kursy przeznaczone są dla studentów i absolwentów uniwersytetów, szkół filmowych i innych szkół artystycznych oraz różnego rodzaju kursów filmowych: dla osób zajmujących się dotychczas kinem amatorskim i offowym, a także dla dziennikarzy, scenarzystów filmowych, ludzi pióra, aktorów. Wszystkich wrażliwych obserwatorów życia, którzy swoją wizję chcą przełożyć na język  filmu.

Zgłoszenia w tegorocznym naborze:

Do 15 września

STUDIO PRÓB – program fabularny

Roczny, intensywny kurs reżyserii na poziomie masterclass. Obejmuje analizę i rozwój treatmentów zgłoszonych przez uczestników w ramach warsztatów z wybitnymi polskimi i zagranicznymi reżyserami takimi jak: Wojciech Marczewski - zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, Paweł Pawlikowski - zdobywca Oscara, czy tak uznani filmowcy jak Udayan Prasad, Joanna Krauze, Filip Marczewski oraz prowadzący kurs Maciej Sobieszczański. Uczestnicy programu rozwiną swoją wiedzę o dramaturgii, montażu, pracy z aktorem, pracy na planie czy o analizie filmu. Będą mieli okazję stanąć na prawdziwym planie zdjęciowym i zrealizują sceny ze swojego scenariusza z udziałem zawodowych aktorów i profesjonalnej ekipy. W ramach kursu organizowane są także specjalne gościnne wykłady z udziałem wybitnych twórców kina z całego świata.

Do 30 września

DOK PRO – program dokumentalny

Podczas kursu uczestnicy otrzymają pomoc w rozwinięciu swojego projektu filmowego. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzielą się znakomici dokumentaliści jak nominowany do Oscara Marcel Łoziński, Vita Żelakeviciute czy Maciej Cuske. Na kursie DOK PRO zostało opracowanych już ponad 100 filmów dokumentalnych, które zdobyły kilkadziesiąt nagród na prestiżowych festiwalach europejskich i amerykańskich.

4 października

SCRIPT – program scenariuszowy

W tym programie odbywa się praca nad stworzeniem własnego, średnio lub pełnometrażowego, scenariusza. Uczestnicy zaczynają od pomysłu, który przez rok rozwijają z pomocą doświadczonych, uznanych filmowców, takich jak: Udayan Prasad, Wojciech Marczewski, Leszek Dawid, Sławomir Fabicki, Maciej Marczewski, Agnieszka Smoczyńska oraz prowadzący kurs Denijal Hasanović. To oni pomogą napisać scenariusz i zaprezentować go potencjalnym producentom w formie publicznego czytania performatywnego z udziałem tak znakomitych aktorów, jak: Magdalena Cielecka, Bartłomiej Topa, Marta Nieradkiewicz, Kamilla Baar czy Łukasz Garlicki.

30 września

DEVELOPMENT KREATYWNY –  program dla producentów

Kurs ma na celu pomóc w praktycznym przygotowaniu i profesjonalnym prowadzeniu procesu developmentu filmu. Wzmocnia umiejętności biznesowe, negocjacyjne i marketingowe oraz nauczy twórczej współpracy z ekipą filmową. Profesjonaliści z branży podzielą się swoją wiedzą o prezentacji projektu, negocjacjach, wystąpieniach publicznych i budowaniu strategii festiwalowej. Pomocy udzielą uznani producenci, tacy jak: Maciej Strzembosz, Agnieszka Odorowicz, Alicja Grawon-Jaksik, Kamil Przełęcki, Małgorzata Jurczyk, Joanna Malicka, Sławomir Rogowski i KatarzynaKozłowska.

30 września

ONLINE KAMERA – internetowy kurs dla początkujących

To program skierowany do ludzi zaczynających swoją przygodę z kinem. Nie ma ograniczeń wiekowych, a doświadczenie filmowe nie jest wymagane. Tutaj uczestnicy poznają od podstaw cały proces powstawania filmu i mogą rozwinąć swój pomysł z pomocą wybitnych polskich filmowców. Wykłady wideo prowadzą Paweł Pawlikowski, Leszek Dawid, Jerzy Zieliński, Grzegorz Łoszewski, Filip Marczewski, Denijal Hasanović,Rafał Listopad,Maciej Sobieszczański i Agnieszka Rostropowicz pod nadzorem merytorycznym Wojciecha Marczewskiego.

1 grudnia

EKRAN+ - międzynarodowy program dla reżyserów i scenarzystów

Ten 22 dniowy projekt pozwoli na znalezienie i dopracowanie właściwego tonu oraz wizualnego języka filmu. W ramach kursu uczestnicy rozwijają swój scenariusz/treatment oraz realizują dwie sceny ze swojego projektu we współpracy z innymi profesjonalistami zaangażowanymi w powstawanie filmu. Program prowadzony w języku angielskim. Udział w programie jest bezpłatny.

EKRAN+ jest wspólnym projektem Wajda School&Studio, FOCAL (Szwajcaria), Austriackiego Instytutu Filmowego, Chorwackiego Funduszu Audiowizualnego, Litewskiego Centrum Filmowego, wspieranym przez Program Unii Europejskiej Kreatywna Europa Komponentu MEDIA i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

MP
Wajda School
Ostatnia aktualizacja:  10.08.2018
Zobacz również
fot. Wajda School & Studio
Nie żyje Kazimierz Karabasz
Archiwalne zdjęcia i aktorzy z filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll