PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Do 5 października trwają zapisy na Plenery Film Spring Open, międzynarodowe warsztaty oferujące interdyscyplinarny i niezwykle szeroki zakres tematyczny zajęć dla profesjonalistów i adeptów sztuki audiowizualnej.
Od 17 do 26 października, podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie, twórcy będą mieli okazję do poszerzania swoich umiejętności oraz wspólnego eksperymentowania z różnymi formatami filmowymi, korzystając z doskonałego sprzętu filmowego, który przez ostatnie lata stał się wizytówką Plenerów. Arri, Angenieux, Barco, Blackmagic Design, JBD, HP, Canon, Eizo, Sony, Panasonic czy Maxon Cinema 4D to tylko kilku z prawie 50 partnerów technologicznych Plenerów.

Organizatorzy zapraszają do udziału reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, montażystów, realizatorów dźwięku, kompozytorów, specjalistów VFX, animatorów, programistów, Youtubetów, producentów i inne profesje filmowe, włączając w to kostiumografów czy charakteryzatorów.

Co roku około trzystu uczestników bierze udział w wykładach, warsztatach, pokazach filmów i spotkaniach z twórcami oraz realizuje swoje projekty filmowe. Doskonała kadra profesjonalistów to kolejny znak rozpoznawczy Plenerów.

 - Przyszłość realizacji filmów fabularnych to budowa systemów pozwalających na łączenie elementów wirtualnych i live w czasie rzeczywistym. Plenery Film Spring Open od lat trzymają rękę na pulsie zmian i nowych technologii, dlatego wiemy, że przyszłość to nie tylko Nowy model produkcji, który promujemy, ale także wirtualne studio w Cinebusie i w tym kierunku podążamy. Ponadto będziemy namawiali naszych uczestników, żeby eksperymentowali z VR w różnych gatunkach jak np. film dokumentalny. Dynamicznie rozwijający się e-commerce to pole do rozwiązań w technologiach VR i AR. Będziemy namawiali, aby nasi uczestnicy w ramach nowej grupy próbowali nowoczesnych rozwiązań jak np. streaming w VR czy Selfie TV, która pozwoli przesyłać do Cinebusa, za pomocą wewnętrznej sieci, filmy z telefonów komórkowych z 500 m i która zapewni również komunikację na planie – mówi prof. Sławomir Idziak, który edukuje już kolejne pokolenie filmowców. To właśnie na Plenerach młodzi adepci sztuki filmowej z całego świata często zawiązują przyjaźnie i współpracę, które owocują wspólnymi projektami i dalszymi sukcesami.

Na uczestników, jak co roku, czekają grupy twórcze, których tematyka obejmuje: scenariusze, teledyski, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, prewizowanie filmów fabularnych, CGI i nowoczesny montaż, nowy model produkcji, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, filmowanie w trudnych warunkach, twórczość internetową.

Tegorocznymi nowościami będą grupa Selfie TV oraz grupa animacji. - Nie zabraknie także nowości technicznych oraz zagadnień takich jak: nowe platformy dystrybucji, dźwięk w VR, czy sztuczna inteligencja –  zaprasza serdecznie do udziału Sławomir Idziak.

Koszt udziału w Plenerach wynosi 350 zł. Rejestracja zakończy się 5 października.

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open. 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej oraz na Facebooku fundacji

MP/AK
Kreatywna Europa/Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  6.08.2018
Zobacz również
fot. Film Spring Open
12. Dwa Brzegi: Goście gali zakończenia (fotoreportaż)
Wystawa Czesława Czaplińskiego i Piotra Jakubczaka "Lustra"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll