PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„III” w reżyserii Marty Pajek zakwalifikowała się do konkursu filmów krótkometrażowych 71. Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie ma szansę na zdobycie Złotej Palmy. Wyprodukowana przez Szkołę Filmową w Łodzi animacja „Inny” Marty Magnuskiej zostanie pokazana w sekcji Cinéfondation.

12-minutowa animacja Marty Pajek to sugestywna opowieść o relacji między dwójką kochanków. Kobieta i mężczyzna w średnim wieku spotykają się w poczekalni i natychmiast zbliżają się do siebie. On pomaga jej zdjąć ciężkie, czarne futro, pod którym ona jest naga. Tak rozpoczyna się wspólna gra polegająca na naprzemiennym uwodzeniu i obnażaniu się wzajemnie i która z czasem staje się coraz bardziej brutalna. „III” to portret kobiety w wyczerpującej relacji z mężczyzną, która przyciąga i odpycha z jednakową siłą. Film jest trzecią częścią tryptyku „Figury niemożliwe i inne historie”.


Producentem filmu „III” jest warszawskie studio Animoon. Film powstał przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zagraniczną promocję festiwalową filmu wspiera KFF Sales & Promotion działające w ramach Krakowskiej Fundacji Filmowej.


W sekcji Cinéfondation, w której prezentowane są filmy zrealizowane w szkołach filmowych zostanie pokazany film „Inny” Marty Magnuskiej ze Szkoły Filmowej w Łodzi.


W oczekiwaniu na tajemniczego gościa, zgromadzeni snują przypuszczenia, jak wygląda i kim jest obcy. Nieznajomy materializuje się w ich wyobraźni, a jego obecność staje się niemal namacalna. Początkowy entuzjazm tłumu ustępuje miejsca uczuciu niepokoju.


Za reżyserię i realizację odpowiada Marta Magnuska. Scenariusz napisały Marta Magnuska i Paulina Lewicka. Za montaż odpowiada Ewa Golis, muzykę i dźwięk Anna Nowak. Producentem filmu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Animacja jest współfinansowanie jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Opiekunami artystycznymi filmu są Mariusz Wilczyński, Joanna Jasińska-Koronkiewicz.


Szczegóły:

http://www.festival-cannes.com/fr/infos-communiques/communique/articles/les-selections-de-courts-metrages-au-71e-festival-de-cannes

MR
PISF/festival-cannes
Ostatnia aktualizacja:  12.04.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego w Konkursie Głównym w Cannes
Warsaw Kids Film Forum 2018: rusza nabór projektów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll