PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  1.08.2018
Ogłoszono listę filmów na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Animacji w Ottawie. Wśród wyróżnionych tytułów znalazły się aż cztery polskie animacje. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-30 września 2018 roku.
Międzynarodowy Festiwal Animacji w Ottawie (OIAF), jest najstarszym i zarazem najważniejszym festiwalem filmowym, skupiającym się na animacji w Ameryce Północnej. Kanadyjski festiwal pierwszy raz ruszył w roku 1976 wraz z pierwszą edycją organizowanego wówczas co dwa lata Międzynarodowego Festiwalu Animacji.

W tegorocznej edycji festiwalu do udziału zgłoszono 2469 filmów z 84 krajów, z pośród których wybrano tylko 117 tytułów. W sekcjach pozakonkursowych znalazły się cztery polskie animacje krótkometrażowe: "III" Marty Pajek, "Na zdrowie" Pauliny Ziółkowskiej, "Nie masz dystansu" Kariny Paciorkowskiej i "Nebula" Marcina Nawrotki.

"III" Marty Pajek zakwalifikował się do konkursu krótkometrażowych fabuł. Wyprodukowany przez Animoon film jest trzecią częścią tryptyku „Figury niemożliwe i inne historie”. "III" to portret kobiety w niełatwej i wyczerpującej relacji z mężczyzną, która przyciąga i odpycha z jednakową siłą.

„Na zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej trafił do sekcji krótkometrażowych filmów studenckich. Animacja opowiada o ludziach czekających na przystanku autobusowym w słoneczny dzień. Nagle kolejne osoby zaczynają kichać. Wybucha epidemia. W chaosie kichnięć okazuje się jednak, że najgorzej jest pochorować się na samego siebie.

W tej samej kategorii, co film Pauliny Ziółkowskiej, zostanie zaprezentowana animacja "Nie masz dystansu" Kariny Paciorkowskiej. Film, choć utrzymany w kolorowej stylistyce jest niezwykle gorzką opowieścią o trudach życia codziennego kobiet.

Animacja "Nebula" Marcina Nawrotki znalazła się w konkursie krótkometrażowych filmów niefabularnych. Abstrakcyjna produkcja łączy w sobie animację 3D i nagrania muzyków jazzowych przeniesionych do filmu za pomocą niezwykle czasochłonnej techniki rotoskopu.

Listę filmów wszystkich zakwalifikowanych filmów można poznać tutaj.MP/AK
Polish Shorts
Ostatnia aktualizacja:  1.08.2018
Zobacz również
fot. Polish Docs
19. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu
Finałowy pitching I edycji Atelier Scenariuszowego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll