PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
To kolejna w tym miesiącu nagroda dla animacji Marty Pajek. Na austriackim festiwalu „III” zostało uznane najlepszą animacją, a reżyserka otrzymała specjalny Voucher na postprodukcję swojego kolejnego filmu.
Festiwal Tricky Women/Tricky Realities Festival jest pierwszym i jedynym festiwalem filmów animowanych w Europie poświęconym wyłącznie twórczości kobiet. Tegoroczna edycja odbyła się w terminie od 13-17 marca w Wiedniu. Co roku wydarzenie cieszy się ogromnym powodzeniem, poza pokazami konkursowymi na widzów czeka kilka sekcji pozakonkursowych, retrospektywy i pokazy specjalne.

Austriacki festiwal zdecydowanie należał w tym roku do Marty Pajek. Reżyserka kilka miesięcy temu była na stypendium w Wiedniu, zrealizowała też zwiastun promujący tegoroczną edycję festiwalu, ukoronowaniem jej pracy jest główna nagroda dla filmu "III".

Bohaterami zwycięskiej animacji są kobieta i mężczyzna w średnim wieku, którzy spotykają się w poczekalni. Powoli zbliżają się do siebie. On pomaga kobiecie zdjąć ciężkie, czarne futro, które okrywa jej nagie ciało. Tak rozpoczyna się ich wspólna gra polegająca na naprzemiennym uwodzeniu i obnażaniu się wzajemnie. Ich dłonie sięgają aż do wnętrza ciał, których organy przypominają roślinne formy.

Film Marty Pajek nie był jedną polską produkcją pokazywaną w trakcie festiwalu. Do tegorocznego konkursu zaproszono również „Tango tęsknot” Marty Szymańskiej, „Nie masz dystansu” Kariny Paciorkowskiej oraz „Na językach” Karoliny Borgiasz. Natomiast w sekcji pozakonkursowej publiczność miała okazję zobaczyć „Chwast” Adrianny Matwiejczuk, „O Jezu” Betiny Bożek, „Kwadraturę koła” Karoliny Specht oraz „Mojego dziwnego starszego brata” Julii Orlik.
AK
Polish Shorts
Ostatnia aktualizacja:  19.03.2019
Zobacz również
Ogrodnik, Kot i Cielecka na plakacie filmu „Dzień czekolady”
Reedycja bestsellera Joanny Bator
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll