PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
28 lutego ukazało się w Polsce DVD z animowanymi przygodami ulubieńca najmłodszych miłośników przyrody „Żubrem Pompikiem”.
Trzynaście 7-minutowych odcinków, zrealizowanych i wyprodukowanych przez młode, kreatywne, warszawskie studio animacji EGoFILM, dotychczas prezentowanych wyłącznie w telewizji oraz na platformach VOD, można już oficjalnie nabyć na płycie DVD.

Serial „Żubr Pompik”, który powstał na podstawie serii książek Tomasza Samojlika, to niezwykle ciepła i mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia leśnych zwierząt, ucząca szacunku do otaczającej nas przyrody. Wszystkie scenariusze serialu powstały w ścisłej konsultacji z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk Białowieża.


 
Producentką i współscenarzystką serii jest Ewelina Gordziejuk prowadząca studio EGoFILM. Autorem pierwowzoru literackiego i współscenarzystą jest Tomasz Samojlik - naukowiec, autor licznych komiksów i książek dla dzieci o nietypowych bohaterach, dzięki którym przemyca do dziecięcych głów mnóstwo informacji o zwierzętach. Reżyserami serii są doświadczeni twórcy animacji tacy jak Wiesław Zięba, Paweł Dębski, Andrzej Piotr Morawski jak i debiutanci Maciej Kur, Alex Vetter i Paweł Garbacz. Autorem opracowania muzycznego serii jest Rafał Rozmus - polski kompozytor i dyrygent.

Bohaterom „Żubra Pompika” swoich niepowtarzalnych głosów użyczyli między innymi Wiktor Zborowski (tata Pomruk), Antoni Pawlicki (żubr Pompik), Joanna Pach - Żbikowska (Polinka) oraz Krystyna Czubówna (narrator).Serial powstał w koprodukcji z Fumi Studio, Paris+ Hendzel CO., Telewizją Polską, Narodowym Instytutem Audiowizualnym (obecnie FINA)  i był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. „Żubr Pompik” jest laureatem głównej nagrody prestiżowego konkursu „Świat przyjazny dziecku” w kategorii „Ekologia”. Organizatorem konkursu jest Komitet Ochrony Praw Dziecka. Obecnie dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej studio EGoFILM rozpoczyna pracę nad kolejnym sezonem serialu.


AK
EGoFILM
Ostatnia aktualizacja:  23.03.2018
Zobacz również
fot. EGoFilm
Młodzi o Młodych! Konkurs na videorecenzję filmu krótkometrażowego
24. Wiosna Filmów w Kinie Amondo oraz sali kinowej "Pod Sowami"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll