PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  10.01.2020
„Wiking Tappi” to trzy zestawy z historiami o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Animację, na podstawie serii książek autorstwa Marcina Mortki, wyprodukowało studio EGoFILM.
Serial animowany „Wiking Tappi” jest skierowany do dzieci w wieku 4-9 lat. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół.
 
Każdy odcinek skonstruowany jest wedle czytelnej zasady - sympatyczny i zawsze uśmiechnięty Tappi razem ze swoim przyjacielem reniferkiem Chichotkiem podejmują kolejne wyzwanie, z którego wychodzą obronną ręką i wyciągają dobrą naukę na przyszłość. Dialogi między postaciami są jasne i czytelne, a ponadto zawierają sporo humoru. Każdy odcinek oprócz waloru humorystycznego posiada walor edukacyjny – pokazuje dzieciom zasady, które powinny być przestrzegane w życiu. Ponadto, choć każdy odcinek stanowi odrębną całość, kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzednim, dzięki czemu zostaje zachowana ciągłość narracyjna.
 
Serial wyreżyserowali Andrzej Piotr Morawski, Tessa Moult-Milewska, Maciej Kur, Marian Cholerek, Ewa Borysewicz, Marcin Podolec, Kacper Zamarło, Łukasz Kacprowicz i Marcin Graj. Scenariusz do serii napisali Marcin Mortka i Marcin Graj. Za produkcję odpowiada Ewelina Gordziejuk z EGoFILM. Serial został współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję odpowiada Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
AK
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  10.01.2020
Zobacz również
fot. EGoFILM
„Mayday” od dzisiaj w kinach
Script Fiesta: Weź udział w Konkursie na scenariusz etiudy filmowej do 30 minut
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll