PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Miesiąc po premierze, „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” osiągnęła znakomity wynik ponad 225 tysięcy widzów w kinach! Produkcja studia EGoFILM to serial na podstawie bestsellerowych książek Anity Głowińskiej. Kolejny zestaw odcinków, „Kicia Kocia na pikniku” w kinach - od 11 sierpnia 2023 roku.
Kicia Kocia oraz jej przyjaciele – Pacek, Adelka i Julianek – bohaterowie znani z bestsellerowej serii książek autorstwa Anity Głowińskiej zagościli na wielkim ekranie. Dotychczas film „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” obejrzało ponad 225 tysięcy widzów! To pierwsza polska animacja dla młodej widowni od lat, która stała się numerem 1 w box office.   Kicia Kocia, najlepsza przyjaciółka wszystkich maluchów, powraca w te wakacje z nowym zestawem odcinków! Pierwszy film z serii, „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, był hitem wśród przedszkolaków. Kilka miesięcy po jego premierze na ekrany kin wejdzie druga część perypetii sympatycznej kotki.-  Podstawą literacką serii są bestsellerowe książeczki autorstwa Anity Głowińskiej "Kicia Kocia" - jedne z najlepiej sprzedających się książek w Polsce. Dzięki odcinkowi pilotażowemu serii "Kicia Kocia poznaje strażaka", rozpoznawalność serialu budowana była od lat. Odcinek pilotażowy osiągnął 11 mln wyświetleń w serwisie Youtube – tłumaczy producentka Ewelina Gordziejuk. - Staraliśmy się przenieść świat bohaterów, których uwielbiają miliony dzieci w sposób wierny, jednakże rozbudowując go na potrzeby adaptacji filmowej. Przygody przedstawiane w serialu dostosowane są do możliwości poznawczych oraz wiedzy kilkuletnich dzieci. Nienachalna i przyjazna odbiorcy plastyka, subtelnie przedstawiony element edukacyjny serii, kolorowa i przyjemna dla oka animacja, język filmu dostosowany do odbiorcy oraz dawka humoru i ciepła - to wszystko przekazane zostało w historiach bliskich każdemu dziecku w wieku przedszkolnym.

"Kicia Kocia mówi dzień dobry", materiały producenta

Każdy z odcinków jest historią zamkniętą w siedmiominutowym filmie. Akcja skupia się wokół codziennych wydarzeń z życia bohaterki, jej rodziny oraz przyjaciół. Twórcy filmu planują szeroką dystrybucję serii, zarówno w kinach jak i na platformach streamingowych oraz w telewizji. Niewykluczone też, że seria będzie rozbudowana. - Kicia Kocia jest doceniana również na świecie, dlatego prowadzimy rozmowy z agentami sprzedaży oraz dystrybutorami międzynarodowymi, co prawdopodobnie będzie wiązało się z dystrybucją serii poza granicami Polski – wyjaśnia Ewelina Gordziejuk.

Dystrybutorem filmu "Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!" jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty - organizator m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, gdzie “Kicia Kocia” miała premierę oraz forum koprodukcyjnego Kino Dzieci Industry, podczas którego seria prezentowana była międzynarodowej branży na etapie produkcji. Na zakończonym 3 czerwca 2023 roku Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej odcinek „Kicia Kocia w Kosmosie” otrzymał nagrodę Jury Dziecięcego.


  EGoFILM to studio animacji, które koncentruje się na produkcjach filmowych dla najmłodszych oraz krótkometrażowych produkcjach artystycznych, tworząc nowatorskie projekty. Studio specjalizuje się w tworzeniu adaptacji literatury, realizując liczne seriale animowane i filmy krótkometrażowe. EGoFILM współpracuje zarówno z polskimi, jak i europejskimi twórcami. Misją firmy jest wprowadzanie nowych form animacji z uwzględnieniem tradycji zaczerpniętych z Polskiej Szkoły Animacji. Wśród produkcji studia znajdują się m.in. seriale: ,,Pucio", ,,Wiking Tappi", ,,Żubr Pompik", ,,Wielka Księga Uczuć"  czy filmy krótkometrażowe: ,,Plantarium" Tamasa Duckiego, ,,Roz-poznanie" Przemysława Świdy, ,,Książę w cukierni" Katarzyny Agopsowicz. Studio w swoich produkcjach skierowanych do dzieci porusza również tematykę wojny, traumatycznych i smutnych doświadczeń dziecka. Właśnie do dystrybucji trafiają takie filmy jak ,,Asiunia” autorstwa Joanny Papuzińskiej,  ,,Bezsenność Jutki” oraz ,,Nabu”. Obecnie EGoFILM pracuje nad filmem pełnometrażowym ,,Ryjówka Przeznaczenia" na podstawie komiksu Tomasza Samojlika. Rozwija też projekt w oparciu o  komiks Henryka Jerzego Chmielewskiego "Tytus, Romek i A'Tomek", który uczestniczy w organizowanych przez Nowe Horyzonty warsztatach Kino Dzieci Lab. Większość produkcji jest realizowana we wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Studio jest odpowiedzialne za serial pt.: ,,Kajko i Kokosz" – pierwszą polską animację Netflix Originals, która była numerem 1 na liście przebojów platformy

"Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny", materiały producenta

Zobacz zwiastun: https://youtu.be/2SAkCM_XrvA
 

 


WRÓB
Ego Film
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2023
Zobacz również
Trwają zdjęcia do pierwszej polskiej fabuły o bitwie pod Monte Cassino
63. KFF. Oto laureaci!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll