PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Najpopularniejszy amerykański magazyn rozrywkowy Variety donosi, że „Magiczna Zima Muminków” i „Twój Vincent” znalazły się w gronie 26 najlepszych animacji świata, które mają szansę na nagrodę Oscara.
Muminki znalazły się w gronie takich światowych hitów jak „ Auta 3”, “Minionki 3” czy “The Lego Batman Movie”. Muminki razem z filmem "Twój Vincent" są jedynymi polskimi produkcjami walczącymi o nagrodę Oscara w kategorii filmu pełnometrażowego animowanego. Pierwszy raz w historii ma miejsce taka sytuacja, tym bardziej znacząca, że przypadająca w rocznicę 70-lecia polskiej animacji. Film w reżyserii Jakuba Wrońskiego i Iry Carpelan wejdzie 22 grudnia do dystrybucji kinowej w całej Polsce. Obraz został zrealizowany w koprodukcji między Finlandią i Polską, producentami są Filmkopaniet i Animoon z Polski.

"Magiczna Zima Muminków" to opowieść o wyjątkowym czasie w Dolinie Muminków. Głównym bohaterem jest Muminek, który tej zimy poprzez nieoczekiwane zdarzenie, wybudza się z zimowego snu. Muminek na nowo odkryje zimową Doline Muminków. Z największą niecierpliwością będzie jednak czekał na tajemniczego gościa, Gwiazdkę, która już niedługo odwiedzi Dom Muminków.

  - Jak widać warto inwestować w polską animację, możemy konkurować z największymi. To że znaleźliśmy się na tej liście jest dla Nas wielkim wyróżnieniem. – mówi mi Grzegorz Wacławek, producent Animoon. Za stronę artystyczną odpowiada Animoon i niemal wszyscy twórcy pochodzą z Polski. „Magiczna Zima Muminków” jest filmem wykorzystującym oryginalną animację z przełomu lat 70. i 80, zrelizowaną przez dawne studio Se-ma-for.

Muzykę do filmu skomponował Łukasz Targosz, a "Magiczna Zima Muminków" jest pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym w jego karierze. Dźwięk powstał w krakowskim studio Sound Mind prowadzonym przez Michała Fojcika. W obsadzie filmu usłyszymy gwiazdy polskiego kina. Grający Muminka Maciej Musiał zadebiutował w dubbingu osiem lat temu, jednak to w filmie "Magiczna Zima Muminków" po raz pierwszy wcielił się w postać pierwszoplanową. W drugoplanowej, lecz bardzo wyrazistej roli Paszczaka usłyszymy Macieja Stuhra. Narratorem zimowej opowieści Muminków jest natomiast Piotr Fronczewski – aktor o wyjątkowym dorobku zarówno w rolach kinowych, jak i dubbingowych. Rolą Mamy Muminka jako aktorka dubbingowa debiutuje Natalia Kukulska. Piosenkarka wykonała także dwie piosenki, które znalazły się w filmie.

Z kolei w anglojęzycznej wersji filmu usłyszymy gwiazdorską obsadę: Alicię Vikander nagrodzona Oscarem za „Dziewczynę z portretu”, Stellana Skarsgarda oraz Billa Skarsgarda. Stellan Skarsgard jest też jednym z producentów filmu. "Magiczna Zima Muminków" powstała przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.  Film został sprzedany na całym świecie, w tym min. do Chin, Japonii, USA, Francji oraz Skandynawii.

Więcej informacji na temat filmu „Magiczna Zima Muminków” można znaleźć na stronie filmu www.muminkifilm.pl

Wyreżyserowany przez Dorotę Kobielę i Hugh WelchmanaTwój Vincent” jest biografią Vincenta van Gogha, która przywołuje na ekran jego malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji, ale też dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana na podobraziach malarskich w technice olejnej. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do studiów filmowych w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. Wokół żadnego innego artysty nie narosło tyle mitów i legend co wokół van Gogha. Bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak. Jednak jego prawdziwa natura wyłania się z licznych listów, różnie w różnym czasie interpretowanych. Malarz wydawał się mieć tego świadomość, bo w jednym z ostatnich listów napisał: „Mogą za nas mówić jedynie nasze obrazy”. Twórcy filmu "Twój Vincent" pozwolili sztuce opowiedzieć prawdziwą historię Vincenta van Gogha.

Link do strony Variety:
http://variety.com/2017/film/awards/oscars-26-animated-features-submitted-for-academy-consideration-1202612083/#article-comments


AK
Variety/Animoon
Ostatnia aktualizacja:  13.11.2017
Zobacz również
fot. Animoon
Grand Prix 16. CINEMAFORUM dla „Najpiękniejszych Fajerwerków Ever” Aleksandry Terpińskiej
CAMERIMAGE: ARRI zaprasza na spotkania i warsztaty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll