PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Minął tydzień od premiery „Chłopów”, a animacja malarska zgromadziła w kinach już ponad 300 tys. widzów. Film w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana święci triumfy nie tylko w Polsce – zagraniczne media, w tym „Variety”, typują polskiego kandydata do Oscara jako jeden z tytułów, które otrzymają nominacje do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.
Trwają również prace nad anglojęzyczną wersją filmu – pierwszą piosenkę nagrała właśnie Katie Melua.  
– Kiedy widzę, jak liczna publiczność chce oglądać „Chłopów” – nie blockbuster, tylko film artystyczny z niszy – to serce mi się raduje! Świetnie, że publiczność chce sięgać po coś oryginalnego. Kawałek tego serca już na zawsze pozostanie w tym filmie, ale wiem już, że było warto – podkreśla DK Welchman, odpowiedzialna wspólnie z mężem, Hugh Welchmanem, za scenariusz i reżyserię filmu. – Kiedy zdecydowaliśmy się na adaptację powieści Władysława Reymonta, wiele osób było zdziwionych naszą decyzją. Mówili: „Chłopi”? Szkolna lektura? Dlatego tak bardzo się cieszymy, że zadowoliliśmy miłośników epopei i – jeszcze bardziej – że zaskoczyliśmy sceptyków, którzy przekonali się do tej namiętnej i wciągającej historii – mówi Sean Bobbitt, producent filmu. 


"Chłopi", fot. Next Film

Film wszedł do kin 13 października. Do 19 października (włącznie) zobaczyło go 307 tysięcy widzów.  Powstała już pierwsza anglojęzyczna piosenka do filmu – Katie Melua nagrała z Geoffem Fosterem utwór końcowy pt. „End of Summer”.   – Dziękuję Hugh i Lucowi za zaproszenie mnie do udziału w tym zadziwiającym filmie i piosence – pisała artystka na swoim Instagramie. – Chyba nigdy wcześniej żaden film nie był dla mnie tak emocjonalnym przeżyciem.

  Album z polską ścieżką dźwiękową z filmu, autorstwa L.U.C. i Rebel Babel Film Orchestra, trafi do sklepów 3 listopada nakładem Agora Muzyka. Płytę można zamówić jeszcze przed premierą – link do zakupu. Dla kolekcjonerów dostępna będzie ekskluzywna wersja winylowa (dostępna w późniejszym terminie). Pierwszego singiel z płyty - „Jesień – Tańcuj” ma już niemal 900 tys. odsłon w serwisie You Tube (10 miejsce na karcie „Na czasie” w kategorii muzyka).  


Film został zrealizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt dofinansowała Polska Fundacja Narodowa. Patronat honorowy nad filmem objął Minister Edukacji i Nauki. 

WRÓB
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  25.10.2023
Zobacz również
Festiwal online LET’S DOC z filmami Studia Munka SFP
Piotr Trojan zwycięzcą KINO 2023 - DEBIUT MUNKA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll