PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.10.2017
„Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana zdobywa serca widzów w kolejnych krajach. W Polsce już 156 tys. osób wybrało się do kin, film jest także prawdziwym hitem we Włoszech – w ciągu 3 dni wyświetlania zarobił ponad 1,3 miliona dolarów.

Na Półwyspie Apenińskim "Twój Vincent" zadebiutował w kinach nietypowo, bo w poniedziałek. Do środy zdążył jednak zarobić 1,3 mln dol. (dane: cinetel.it) wchodząc na szczyt aktualnego zestawienia najchętniej oglądanych tytułów w tym kraju i bijąc w tym okresie  takie hity kinowe, jak „Blade Runner 2049”,  czy „Pierwszy śnieg”. W Stanach Zjednoczonych jego frekwencja w kinach stale rośnie – w zeszłym tygodniu o 200%, w tym tygodniu o kolejne 97,8%. W polskim Box Office film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana również cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w drugi weekend wyświetlania w kinach zanotował niespotykanie niski spadek oglądalności o jedyne 5% widzów.


Świetne wieści docierają również, jeśli chodzi o życie festiwalowe – "Twój Vincent" zdobył kolejną Nagrodę Publiczności, tym razem w Kanadzie. Podczas zeszłotygodniowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Vancouver film został ogłoszony zwycięzcą nagrody dla Najbardziej Popularnego Międzynarodowego Filmu Pełnometrażowego.W Noord Brabants Museum w holenderskim Den Bosch otwarto wystawę prac z filmu. Ekspozycję 120 obrazów można oglądać do 28 stycznia. Oprócz dzieł malarskich wystawa prezentuje również proces powstawania filmu i umieszcza filmową opowieść w kontekście historycznym. 


 


"Twój Vincent" (kręcony w koprodukcji polsko-brytyjskiej) był z założenia przeznaczony na światowy rynek. Obsada filmu to aktorzy światowej sławy (m.in. Saoirse Ronan, Helen McCrory, Jerome Flynn). W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy m.in. Danutę Stenkę, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Roberta Więckiewicza, Józefa Pawłowskiego. 


 

MR
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  20.10.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
"Wołyń" najlepszym filmiem 18. Polish Film Festival Los Angeles
„Ach śpij kochanie” - skrzyżowanie dreszczowca i klasycznego czarnego kryminału
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll