PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Twój Vincent” został już kupiony do dystrybucji do 135 krajów. Ten sukces polskiej kinematografii firmują Dorota Kobiela i Hugh Welchman – napisali scenariusz do filmu i wyreżyserowali go. Vincenta van Gogha zagrał Robert Gulaczyk, młody aktor teatralny z Legnicy, uderzająco podobny do van Gogha. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy m.in. Danutę Stenkę, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Roberta Więckiewicza, Józefa Pawłowskiego. „Twój Vincent” w polskich kinach już od 6 października. Dziś prezentujemy polski zwiastun.
"Twój Vincent" (kręcony w koprodukcji polsko-brytyjskiej) był z założenia przeznaczony na światowy rynek, więc kręcony po angielsku. Obsada filmu to aktorzy światowej sławy (m.in. Saoirse Ronan, Helen McCrory, Jerome Flynn). Równie wybitna jest obsada polskiej wersji językowej: Olga Frycz, Danuta Stenka, Zofia Wichłacz, Jerzy BończakJerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Robert Więckiewicz.

Pierwszy raz widzowie będą mieli okazję zobaczyć film w tej wersji językowej w Gdyni – "Twój Vincent" walczy o Złote Lwy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest również filmem otwarcia festiwalu – organizatorzy chcą w ten sposób uczcić jubileusz 70-lecia polskiej animacji.Aktorzy chętnie zgodzili się wziąć udział w tym niezwykłym projekcie. – Hugh i Dorota pokazali mi krótki film, który przygotowali w technice animacji malarskiej, i przyznam, że zaparło mi dech. Czegoś tak niezwykłego nie widziałem od dawna, więc od razu zgłosiłem swój udział. – mówił Douglas Booth („Noe: wybrany przez Boga”, „Jupiter: Intronizacja”), który wciela się w rolę Armanda Roulin. To on prowadzi prywatne dochodzenie na temat okoliczności śmierci Vincenta van Gogha.


Saoirse Ronan jako Marguerite Gachet, fot. Next Film.

Co o projekcie wiedziała Saoirse Ronan („Pokuta”, „Brooklyn”) przed rozpoczęciem zdjęć? – Wiedziałam, że to całkowicie nowa koncepcja artystyczna i że nigdy nie brałam w czymś podobnym udziału. Dlatego chciałam być częścią tego projektu, chciałam sprawdzić, jak ten proces będzie przebiegał. W filmie wciela się w postać Margeurite Gachet – młodej kobiety, którą łączyła z Vincentem szczególna więź. W roli jej ojca, dr Gacheta, występuje Jerome Flynn, doskonale znany polskiej widownio z serialu „Gra o tron”.Robert Gulaczyk jako Vincent Van Gogh, fot. Next Film.

Robert Gulaczyk, odtwórca głównej roli: – Kiedy sobie uświadomiłem, że mam zagrać jednego z największych malarzy wszechczasów, przestraszyłem się. Jak zagrać geniusza? Ale szybko zrozumiałem, że tego się nie da zrobić. Że muszę zagrać człowieka z jego namiętnościami, pasjami, z jego bólem i samotnością.

"Twój Vincent" to jedyny w swoim rodzaju projekt, wyprodukowany przez polską firmę BreakThru Films oraz brytyjską Trademark Films. Pełna tajemnic biografia  Vincenta van Gogha została opowiedziana poprzez jego malarstwo. W filmie „grają” 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. "Twój Vincent" został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.


Douglas Booth jako Armand Roulin, fot. Next Film.

Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. "Twój Vincent" przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

"Twój Vincent" wejdzie do kin 6 października.


AK
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  1.09.2017
Zobacz również
fot. Next Film
42. FPFF: Pokazy specjalne, KFF na fali i Filmy z Gdyni
Agnieszka Glińska i Michał Englert pracują nad filmem „Żniwa”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2018
Scroll