PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Międzynarodowym Konkursie 17. MFFF T-Mobile Nowe Horyzonty wśród 12 tytułów znajdą się trzy polskie filmy - nagrodzone ostatnio w Karlowych Warach „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, pokazywane w berlińskiej sekcji Forum „Serce miłości” Łukasza Rondudy oraz eksperymentalny „Photon” Normana Leto.

Jowita Budnik oraz Eliane Umuhire zostały nagrodzone za najlepsze role żeńskie na MFF w Karlowych Warach za udział w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali”, czyli ostatniej produkcji małżeństwa Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Film ten spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem polskiej i zagranicznej prasy. "Ptaki śpiewają w Kigali" pojawią się w polskich kinach 22 września.


Kadr z filmu "Serce miłości", fot. materiały prasowe


"Serce miłości" to historia związku artystów – Zuzanny Bartoszek i Wojtka Bąkowskiego, w którym sztuka i miłość bez przerwy się przenikają. Ona – poetka przed debiutem i On – uznany artysta wizualny i muzyk. Kochają się, ale artystycznie konkurują ze sobą coraz bardziej. Autorem scenariusza do filmu jest Robert Bolesto („Córki dancingu”, „Ostatnia rodzina”). Dialogi napisali Zuzanna Bartoszek i Wojciech Bąkowski, którzy użyczyli twórcom filmu swojej własnej historii.W rolę artystów wcielili się Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska, która do swojej roli zdecydowała się na radykalną zmianę wizerunku – ogoliła głowę, brwi i rzęsy. W jednej z ról pojawia się Magdalena Cielecka. Światowa premiera nowego filmu Łukasza Rondudy odbyła się podczas 46. MFF w Rotterdamie. Film był prezentowany w sekcji Forum podczas 67. MFF w Berlinie.

„Photon” to tytuł drugiego pełnometrażowego filmu Normana Leto. Główną rolę zagrał Andrzej Chyra. Sztuka przenika się z fizyką kwantową i astronomią, a genetyka z socjologicznymi rozważaniami niepokojąco naruszającymi granice politycznej poprawności.


"Twój Vincent", fot. Next Film

W programie znajdą się również "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana - pierwsza pełnometrażowa animacja zrealizowana techniką malarską. Na Międzynarodowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy (2017) film "Twój Vincent" otrzymał prestiżową Nagrodę Publiczności. Widzowie festiwalu jako pierwsi zobaczą "Dzikie róże" Anny Jadowskiej z rolą Marty Nieradkiewicz, "Syna Królowej Śniegu" Roberta Wichrowskiego z Michaliną Olszańską i Franciszkiem Pieczką oraz "13 powrotów" Wiktorii Szymańskiej.

W ramach sekcji Shortlista wyróżnionych zostanie kilkunastu młodych polskich twórców, którzy odważnie zaznaczają swój głos i wrażliwość, szukają wyrazistej narracji, stopniowo kształtują swój styl.  Pokazany zostanie reżyserski majstersztyk "Najpiękniejsze fajerwerki ever" Aleksandry Terpińskiej (film nagrodzony w Cannes), subtelnie opowiedziana "Pola" Edyty Rembały, "Cipka"Renaty Gąsiorowskiej, trzymający w napięciu "Żabi król" Arkadiusza Biedrzyckiego, chłodny i konsekwentny "Proch" Jakuba Radeja, lifestyle’owy dokument "Pięknie nam się układa" Macieja Jankowskiego czy wysmakowana wizualnie opowieść o dziewczęcej sile "Wolta" Moniki Koteckiej i Karoliny Pozyrały.


17. edycja T-Mobile Nowych Horyzontów to 200 filmów pełnometrażowych z ponad 50 krajów (w tym 138 pokazywanych w Polsce po raz pierwszy), retrospektywy Jacques’a Rivette’a, Freda Kelemena oraz nowego kina izraelskiego. Oprócz filmów do Wrocławia przyjadą również twórcy m.in. Kornél Mundruczó, Mohsen Makhmalbaf, Denis Coté, David Lowery i Szarunas Bartas.


 


17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 3-13 sierpnia 2017 roku we Wrocławiu. Szczegóły programu na: www.nowehoryzonty.pl

 


MR
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  11.07.2017
Zobacz również
fot. Kino Świat
Agnieszka Holland i Andrzej Seweryn na Dwóch Brzegach
Mazurski Weekend Historyczny Walkiria
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll