PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W obsadzie najnowszego filmu Jakuba Pączka znaleźli się m.in. Magdalena Popławska, Anna Radwan i Bartosz Gelner. Kogo jeszcze zobaczymy w najnowszej produkcji Studia Filmowego "Kadr"?
Parę głównych bohaterów w powstającym właśnie filmie Jakuba Pączka tworzą Tomasz Włosok oraz Małgorzata Mikołajczyk. - Bardzo długo szukałem szczególnie odtwórczyni głównej roli. Małgosia to moje filmowe odkrycie - zdradza w rozmowie z serwisem sfp.org.pl reżyser i scenarzysta "Reakcji łańcuchowej".  Młoda aktorka do tej pory znana była głównie z występów w serialach telewizyjnych ("Barwy szczęścia", "Dziewczyny ze Lwowa", "Na dobre i na złe"). W 2015 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Rola Marty to jej filmowy debiut fabularny. Dla Tomasza Włosoka, tegorocznego absolwenta krakowskiej PWST, który gra Adama, także będzie to pierwsza w karierze pierwszoplanowa rola filmowa. Już niedługo zobaczymy go także (ale w skromniejszych kreacjach) w "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy oraz w "Powidokach" Andrzeja Wajdy. Wcześniej zagrał też m.in. Jerzego Rolanda w serialu "Bodo".

Doświadczony drugi plan

Jedną z najważniejszych postaci kreuje w tym filmie Anna Radwan, krakowska aktorka występująca ostatnio m.in. w serialu "Pakt". W "Reakcji łańcuchowej" gra kobietę sukcesu, matkę Adama, dla którego jest życiowym punktem odniesienia. W rolę najlepszego przyjaciela jej syna wciela się Bartosz Gelner, zaś ojczyma zagra Andrzej Mastalerz. W drugim planie pojawią się również: Magdalena Popławska oraz Janusz Chabior.

Anna Radwan w serialu "Pakt". Fot. Piotr Litwic/HBO.

Z życia współczesnych 30-latków

"Reakcja łańcuchowa" to oparta na faktach historia trójki trzydziestolatków, z których każdy zbliża się do podjęcia ważnych decyzji w swoim życiu zawodowym i osobistym. W dniu urodzin Marty, jednej z bohaterek, nieodwracalne wybory każdego z nich uruchamiają tragiczną reakcję łańcuchową wydarzeń, które odmienią ich świat na zawsze. Interesująca historia rozpięta między kinem obyczajowym a historią kryminalną.

Twórcy filmu

Autorem zdjęć do "Reakcji łańcuchowej", które są realizowane w Warszawie i okolicach, jest doświadczony operator filmowy Piotr Śliskowski  ("Generał Nil", "Joanna", "Mój rower", "Kantor. Nigdy tu nie powrócę"). Za scenografię odpowiada Alicja Kazimierczak. Film Jakuba Pączka  to pierwsza produkcja Studia Filmowego "Kadr", od czasu kiedy jego szefem został Filip Bajon.

Marcin Zawiśliński
Informacja własna/ SF Kadr
Ostatnia aktualizacja:  9.09.2016
Zobacz również
fot. Kuźnia Zdjęć/SFP
Ruszyła sprzedaż biletów na Festiwal w Gdyni
Przedstawiamy zwiastun "Zaćmy". Startuje Festiwal w Toronto
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll