PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Plenery Puszczy Kampinoskiej, Dni Agrestu w Grójcu oraz Londyn, gdzie rozgrywa się lwia część akcji serialu. Trwają prace na planie zdjęciowym "Emigracji, adaptacji bestsellerowej książki Malcolma XD. Premiera nowej produkcji CANAL+ Polska wiosną przyszłego roku.
Główną rolę w serialu odgrywa tętniący życiem tygiel kulturowy i jedna z największych europejskich metropolii – Londyn. Ekipa zdjęciowa pojawiła się w różnych charakterystycznych dla tej stolicy lokacjach. Kluczem było jak najlepsze oddanie klimatu miasta, nie koncentrując się tylko na tych miejscach, które są najchętniej odwiedzane przez turystów.

- Przygotowania i dokumentacje zajęły wiele miesięcy, a efektem tej pracy jest plan zdjęciowy w Londynie, w najbardziej znanych i prestiżowych lokalizacjach, takich jak: Buckingham Palace, Piccadilly Circus, China Town, Seven Dials, Covent Garden, Hyde Park czy Belgrave Square - mówi Dorota Kośmicka, producentka kreatywna Jake Vision DGA Studio. Obsada serialu jest międzynarodowa, w epizodach pojawiają się aktorzy z całego świata, m.in. Anglii, Holandii, Niemiec, Chin, Afryki, Czech, Ameryki czy Portugalii. Cieszymy się, że polscy widzowie będą mogli zobaczyć autentyczną przygodę Malcolma w Londynie - dodaje producentka.


"Emigracja" jest adaptacją bestsellerowej książki Malcolma XD, historii dwóch nieco szalonych chłopaków, którzy zostają zmuszeni do opuszczenia swojego miasteczka, gdzie największą atrakcją są coroczne obchody Dni Agrestu i wyjazdu zarobkowego do Londynu.

- Widzowie mogą spodziewać się szalonego kina drogi – pełnego niefortunnych zdarzeń, komizmu oraz niecodziennych sytuacji zderzających naszą polską, często zaściankową mentalność z kosmopolityczną metropolią, jaką jest Londyn. Myślę, że pod tą komediową powierzchnią kryje się jednak sporo prawdy o tym, z czym spotykają się nasi rodacy wyjeżdżający za chlebem – nie tylko do Wielkiej Brytanii, ale również innych krajów - mówi Tomasz Włosok, odtwórca głównej roli.

Reżyserem 10-odcinkowego serialu jest Łukasz Kośmicki („Klangor”), który wraz z Malcolmem XD napisał scenariusz na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka. Oprócz grających główne role Tomasza Włosoka i Michała Balickiego, w obsadzie znaleźli się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek.

Premiera "Emigracji" jest zapowiedziana na wiosne 2023 r. na kanale CANAL+ Premium oraz platformie CANAL+ online.
LK
Canal+
Ostatnia aktualizacja:  17.10.2022
Zobacz również
Ruszył nabór filmów na Krakowski Festiwal Filmowy
„Matecznik” z międzynarodową premierą w Tallinie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll