PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Pokolenie Ikea” opowiada o seksualności i pragnieniach współczesnych młodych dorosłych. Zwiastun już w sieci. Reżyseruje Dawid Gral. Film w kinach od 3 marca.
„Pokolenie Ikea” to opowieść o randkowaniu, seksie, ale i miłości. Sceny erotyczne nie są w nim wyłącznie ozdobnikami. Głównym bohaterem jest Piotr Czarny, czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – składa mu ultimatum.


Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów przez aplikację internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

– W tej historii najbardziej zależy mi na możliwości swobodnego rozmawiania o seksie, czy o tym, że wiele osób korzysta z aplikacji randkowych. Wydaję mi się, że to nie jest żaden temat tabu – w XXI wieku mówienie o tym, że ktoś lubi uprawiać seks, to nie jest nic złego – mówi Bartosz Gelner, który gra główną rolę.

– Książka jest przede wszystkim satyrą na nasze pokolenie. To jest dla mnie najważniejszy element, dlatego tak staram się grać swoją postać – dodaje Michalina Olszańska, odtwórczyni roli Olgi.

W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk i – po raz pierwszy na wielkim ekranie – Adi Nowak.

„Pokolenie Ikea” jest ekranizacją bestsellerowej powieści autorstwa Piotra C. Książka sprzedała się w ponad 150 tysiącach egzemplarzy.
 
Twórcy filmu
Reżyseria i scenariusz Dawid Gral. Zdjęcia: Małgorzata Prońko. Muzyka: Tymoteusz Karaś Tęcza. Scenografia: Katarzyna Tomczyk. Kostiumy: Magdalena Sekrecka. Charakteryzacja: Aleksandra Kułak, Filip Zagórski. Dźwięk: Przemysław Dzięgiel. Montaż: Tomasz Kolak. Reżyser obsady: Katarzyna Gryciuk-Krzywda. Kierownik produkcji: Edyta Bełza. Producentka: Monika Raj. Produkcja: Film PI. Dystrybucja w Polsce: Next Film.
 
 
LK
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  7.02.2023
Zobacz również
Raport o (nie)równości płci w polskiej kinematografii
21. Tydzień Kina Hiszpańskiego już w marcu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll