PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
7. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się w Łodzi w dniach 6-9 października 2016 roku. W programie blisko 50 filmów docenionych przez krytyków na najważniejszych festiwalach.
Festiwal Kamera Akcja to sekcje filmowe, które prezentują najciekawsze zjawiska w światowym kinie. Premierowo zostanie pokazany m.in. „Aloys” w reż. Tobiasa Nölle, „Creative Control” w reż. Benjamina Dickinsona, „Belgica” w reż. Felixa van Groeningena.

W ramach nowego cyklu – spojrzenie krytyka na aktorów – odbędzie się przegląd filmów z Gretą Gerwig. Specjalistka od kostiumów, Jagoda Murczyńska, wyselekcjonowała dla widzów produkcje, w których to kostiumy grają główną rolę. Tegorocznym bohaterem bloku „Filmoznawca-filmowiec” będzie Wojciech Smarzowski.

Wzrok kinomanów nadal zwrócony jest w stronę greckiego kina, dlatego na FKA nie zabraknie i takiej propozycji – premierowo zostanie wyświetlony film „Interruption” w reż. Yorgosa Zoisa.

Programowanie festiwali, wizualna krytyka, dystrybucja...

Podczas festiwalu odbędą się panele dyskusyjne: o programowaniu festiwali filmowych, o przenikaniu się dwóch światów – filmu i gier, o wizualnej krytyce filmowej, a także o międzynarodowej dystrybucji polskiego kina.

Po raz pierwszy w Polsce, na 7. Festiwalu Kamera Akcja odbędą się warsztaty dla profesjonalnych krytyków filmowych z tworzenia wideo-eseju, które poprowadzą Kuba Mikurda i Stanisław Liguziński. Warsztatom towarzyszyć będzie także sekcja filmowa prezentująca nowatorską formę krytyki filmowej wykorzystującą technikę found footage.


"Kamper", reż. Łukasz Hrzegorzek. Fot. Festiwal Kamera Akcja.

Organizatorzy nie zapominają o tych, którzy stawiają pierwsze kroki w krytyce filmowej. Specjalnie dla nich przygotowane zostały warsztaty m.in. „Diabeł tkwi w szczegółach. Jak pisać o kostiumach?” z Jagodą Murczyńską, „Krytyk mówi: dykcja” z filmoznawczynią i logopedką Pauliną Orzeszyną-Pabiś. Odbędą się również zajęcia z analizy i interpretacji filmu oraz tworzenia recenzji. Widzowie będą mieli również okazję spotkać się z twórcami filmu "Kamper" – Łukaszem Grzegorzkiem, reżyserem i Natalią Grzegorzek, producentką, którzy podczas case study opowiedzą o sile twórczego tandemu oraz o tym, jak wytworzyli niepowtarzalną energię na planie filmowym we własnym mieszkaniu.

Raczek, Oleszczyk, Maciejewski...

Wśród gości tegorocznej edycji festiwalu są m.in. Tomasz Raczek (krytyk filmowy i publicysta, wydawca, autor programów telewizyjnych i radiowych), Michał Oleszczyk (krytyk, doktor filmoznawstwa, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni), Michał Walkiewicz (krytyk, felietonista, redaktor naczelny Filmweb, drugiej co do wielkości bazy filmowej na świecie), Łukasz Maciejewski (krytyk, dziennikarz, autor książek o tematyce filmowej).

Tradycyjnie podczas Festiwalu obędzie się rywalizacja w trzech kategoriach konkursowych: Konkurs Etiud i Animacji, Konkurs „Krytyk mówi” (do wygrania staż u Patrycji Wanat, szefowej działu kultury w radiu TOK FM) oraz Konkurs „Krytyk pisze” (zwycięzca otrzyma możliwość stażu w magazynie „Film PRO”).

Projekcje filmowe, warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania będą się odbywać w kompleksie przy Łąkowej 29 – Kinie 3D Wytwórnia oraz w Kinie Szkoły Filmowej przy Targowej 61/63 w Łodzi.

Sprzedaż karnetów festiwalowych (w cenie 50 zł i 25 zł) odbywa się poprzez stronę www.kameraakcja.com.pl 

TS
Festiwal Kamera Akcja
Ostatnia aktualizacja:  5.09.2016
Zobacz również
fot. mat. prasowe Kamera Akcja.
"Szkoła uwodzenia Czesława M." w październiku w kinach
[wideo] Jest już najnowszy zwiastun "Ostatniej Rodziny"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll