PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Pokieruje uczelnią przez kolejne cztery lata – 2016-2020.
Wybory na stanowisko Rektora Szkoły Filmowej w Łodzi w kadencji 2016-2010 odbyły się w czwartek 14 kwietnia 2016 roku. Uprawnionych do głosowania było trzydzieści pięć osób. Głosowało trzydziestu trzech elektorów, wszyscy oddali ważne głosy. Rektor-elekt uzyskał poparcie dwudziestu siedmiu głosujących.

Mariusz Grzegorzek stanowisko rektora objął w 2012 roku. Jest absolwentem i wykładowcą Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi. Jest reżyserem filmowym i teatralnym, scenarzystą, scenografem, grafikiem, współwłaścicielem firmy produkcyjnej Krakatau.

Zrealizowane przez Mariusza Grzegorzka jeszcze w czasach studiów na łódzkiej uczelni etiudy „Krakatau” i „Robak” zdobyły uznanie zdobywając główne nagrody na najważniejszych festiwalach filmów krótkometrażowych. Zadebiutował w 1993 roku pełnometrażowym filmem fabularnym "Rozmowa z człowiekiem z szafy", który zakwalifikował się do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, i gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu. W 1999 roku zrealizował „Królową aniołów”, w 2009 roku szeroko dyskutowany "Jestem Twój". W 2015 roku razem ze studentami Szkoły stworzył "Śpiewający obrusik", niezwykły projekt filmowy, pierwszy pełnometrażowy fabularny dyplom aktorski, który na Festiwalu Filmowym w Gdyni zdobył „Złotego Pazura”, nagrodę prestiżowej sekcji „Inne Spojrzenie”. Jest również autorem filmów muzycznych poświęconych wybitnym postaciom współczesnej muzyki, takim jak Arvo Part, Meredith Monk, Giya Kancheli, Paweł Szymański. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Rektorat Szkoły Filmowej w Łodzi. Fot. SFP.

Jako reżyser teatralny związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, w którym przygotował kilkanaście, wielokrotnie docenianych na festiwalach teatralnych, inscenizacji. Współpracował też m.in. z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Studio w Warszawie i Starym Teatrem w Krakowie oraz z Wydziałem Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie reżyserował spektakle dyplomowe studentów uczelni.
MZ
Szkoła Filmowa w Łodzi
Ostatnia aktualizacja:  14.04.2016
Zobacz również
fot. AKPA
Trzecie urodziny TVP Rozrywka
22. edycja Wielkiej Przygody z Filmem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll