PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Film dyplomowy studentów aktorstwa Szkoły Filmowej w Łodzi w reżyserii Jagody Szelc znalazł się w prestiżowej sekcji VOICES Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie.
Festiwal w Rotterdamie skupia się na młodych twórcach i chlubi wyjątkowym szczęściem do odkrywania talentów. To jeden z największych festiwali filmowych świata. - Na Festiwalu prezentujemy siłę i wpływ niezależnego filmu, filmowców i filmowej sztuki – piszą organizatorzy.

O sekcji VOICES, do której selekcję przeszedł dyplomowy film studentów aktorstwa, mówią: - To filmy napędzane przez niosące olbrzymią siłę historie, przez urzekające i ważne tematy. Każdy z nich daje nam wyrazisty sposób postrzegania świata, opowiadany jest przez filmowców mówiących pełnym głosem.

W Rotterdamie film reprezentowała będzie aktorka „Monumentu” - Zuzanna Lit, studentka Wydziału Aktorskiego. W programie festiwalu aż pięć pokazów filmu, pierwszy z nich – dla mediów oraz środowiska filmowego będzie pokazem zamkniętym; kolejne - otwarte dla publiczności - odbędą się: 27 stycznia o godz. 21.45 w LantarenVenster 1, 28 stycznia o godz. 22.30 w Cinerama 2, 30 stycznia o 19.00 w Oude Luxor i 2 lutego w Cinerama 5 o godz. 21.00.

Autorką scenariusza "Monumentu" i jego reżyserką jest Jagoda Szelc. Opiekunem artystycznym filmu - Mariusz Grzegorzek. Na ekranie - Zuzanna Lit, Anna Biernacik, Paulina Lasota, Karolina Bruchnicka, Anna Bolewska, Weronika Asińska, Anna Bieżyńska, Paulina Walendziak, Magdalena Wieczorek, Marta Wiśniewska, Oskar Borkowski, Mateusz Czwartosz, Jakub Gola, Adam Gradowski, Dawid Ptak, Patryk Kabała, Adrian Brząkała, Jakub Matwiejczyk, Mateusz Więcławek, Jakub Zając oraz Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska. Zdjęcia do filmu zrealizował Przemysław Brynkiewicz. Film zrealizowała Szkoła Filmowa w Łodzi.
AK
Szkoła Filmowa w Łodzi
Ostatnia aktualizacja:  21.01.2019
Zobacz również
fot. Szkoła Filmowa w Łodzi
Nie żyje Paweł Kędzierski
„Całe szczęście”: Zobacz zwiastun nowej komedii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll