PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.04.2019
Z okazji 21. edycji przeglądu filmowego Kino na Granicy do Ciszyna przyjechało plejada gwiazd, a wśród nich Marcin Dorociński, Małgorzata Foremniak, Gabriela Muskała, Jacek Braciak czy Bartłomiej Topa. Lista gości festiwalu liczy ponad 140 nazwisk, a liczba filmów z ich udziałem jest bliska 200.

Kino na Granicy to coroczne święto filmowe. Podczas festiwalu zobaczyć można najważniejsze tytuły z Polski, Czech i Słowacji, w tym wiele nowości. Przedpremierowo m.in. „Słodki koniec dnia Jacka Borcucha, a wśród nowych filmów: „Ciemno prawie noc” Borysa Lankosza, „Powrót” Magdaleny Łazarkiewicz, czy czesko-słowacka produkcja „Jan Palach” Roberta Sedláčka, która rozpocznie tegoroczny przegląd.


Publiczność Kina na Granicy, fot. materiały prasowe


Podczas tegorocznego Kina na Granicy z okazji 30-lecia „Wiosny Ludów” w 1989 r. dużo miejsca poświęcone jest wolności. Z tej okazji oprócz klasyków na ekranie, jak „Ucieczka z kina Wolność”, będzie można wziąć udział w spotkaniu poświęconym pamięci Kory – dla wielu symbolu wolności. Po projekcji „Wielkiej majówki” i „Pięciu bajek o miłości” Korę wspominać będą m.in. Kamil Sipowicz i Mariusz Grzegorzek.

 

W ramach cyklu „Wolność. 1989” odbywają się również dwie wyjątkowe debaty poświęcone ostatniemu 30-leciu wolności w kulturze i polityce. Wśród wybitnych gości m.in. byli premierzy - Jerzy Buzek i Hanna Suchocka oraz twórcy - Janusz Zaorski czy Krzysztof Zanussi.

 

Zapowiada się również wielka debata reżyserów. To kontynuacja zapoczątkowanej rok temu przez „Reżyserzyce” idei spotkań dotyczących aktualnej sytuacji w branży filmowej. W tym roku w debacie udział wezmą najciekawsi polscy reżyserzy, a wśród nich m.in. Jagoda Szelc, Piotr Domalewski, Joanna Kos Krauze, Kasia Adamik czy Maciej Pieprzyca, Adam Sikora.  W różnorodnym programie także projekcja głośnego filmu „Leaving Neverland”, a po niej rozmowa o kulisach show-biznesu.

 

Kino na Granicy odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie w dniach 27.04 – 3.05.2019. Szczegóły programu dostępne są na www.kinonagranicy.pl

MR
Kino na Granicy
Ostatnia aktualizacja:  30.04.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
12. Mastercard Off Camera. Będąc młodą(ym) producentką(em)....
Festiwal Młodzi i Film: Canal+ fundatorem nagród
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll