PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Po raz pierwszy na ekranie studenci dyplomowego roku aktorstwa Szkoły. Po raz pierwszy nowy film Jagody Szelc. "Monument" zainauguruje 36. edycję Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi - 14 maja o godz. 18:00 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
Nie znali się, bo byli zbieraniną studentów z różnych lat.
Wiedzieli, że obudzili się nad ranem w zimnym busie.
Wiedzieli, że praktyki maja się odbyć w hotelu pod okiem doświadczonej Managerki.
Wiedzieli, że będzie to dla nich duża próba, nie wiedzieli jak trudna.
Nie wiedzieli, że czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.
Monument.

Dyplom filmowy studentów aktorstwa Szkoły Filmowej w Łodzi, w reżyserii Jagody Szelc, zostanie pokazany po raz pierwszy podczas inauguracji 36. edycji Festiwalu Szkół Teatralnych - 14 maja o godz. 18 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Wstęp na wydarzenie tylko na zaproszenia.

"Monument" to kontynuacja już tradycji (!) Szkoły Filmowej w Łodzi - tworzenia obok dyplomowych spektakli - dyplomowego filmu. Pionierski był "Śpiewający obrusik" w reżyserii Mariusza Grzegorzka, następna "Kryształowa Dziewczyna" Artura Urbańskiego i "Soyer" Łukasza Barczyka. Za reżyserię "Monumentu" odpowiedzialna jest Jagoda Szelc, której pełnometrażowy debiut fabularny - "Wieża. Jasny dzień." był bez wątpienia jednym z najczęściej dyskutowanych i docenianych debiutów kina polskiego ostatnich lat (wśród nagród - laury za debiut reżyserski i scenariusz na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, nagroda w Konkursie Głównym Off Camera). Opiekunem artystycznym zarówno filmu "Wieża. Jasny dzień" jak i "Monumentu" jest Mariusz Grzegorzek. Producentem filmu jest Szkoła Filmowa w Łodzi.

Więcej o filmie: http://www.filmschool.lodz.pl/news/1334,m-nbsp-o-nbsp-n-nbsp-u-nbsp-m-nbsp-e-nbsp-n-nbsp-t.html
O filmie mówi Jagoda Szelc: http://www.filmschool.lodz.pl/news/1336,o-nbsp-monumencie-jagoda-szelc.html
     


Szkoła Filmowa w Łodzi zaprasza na 36. edycję Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi - 14-20 maja.

Zjadą do Łodzi z całej Polski. W indeksie każdy wpisane będzie miał: IV rok. Każdy rodem z teatralnej szkoły. Są jednocześnie i na końcu i początku – bo to już ostatni rok studiów i jednocześnie start w zawodowe życie. Moment jest ważny, jedyny w swoim rodzaju, dlatego emocje (jak co roku) sięgną zenitów. Spektakle, które do Łodzi przywiozą studenci z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Białegostoku czy Bytomia to i podsumowanie czterech lat zawodowej edukacji i przepustka w wielki świat bycia Aktorem, Aktorem Teatru Lalek czy Aktorem Teatru Tańca. Radość bo w końcu cała scena dla nich, bo reżyserują ich naprawdę wielkie teatralne nazwiska, bo w tych tekstach branych na dyplomowy warsztat tyle do grania! Ponieważ to festiwal - będą nagrody, ponieważ będzie Jury (w znakomitym składzie: Anna Jadowska, Joanna Kos-Krauze, Anna Smolar, Jan Frycz, Bartosz Szydłowski i Wioletta Laszczka, informacje o jurorach: http://www.filmschool.lodz.pl/news/1331,beda-sie-nam-przygladac.html) - będą rozdane nagrody, będą typy na tych najlepszych, wyróżniających się czy wybitnych, ale ale… najważniejsze będzie przecież samo spotkanie – studentów, wykładowców, twórców teatru, ale i tych, którzy się bacznie przyglądać będą – krytyków i publiczności. Jedno jest pewne - wszyscy będziemy Robić Sceny!

Spektakle grane będą na scenach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatru Studyjnego Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Na Festiwalu zobaczymy dyplomy Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (wydział zamiejscowy AT Warszawa), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (wydział zamiejscowy AST w Krakowie), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu, Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu oraz Szkoły Filmowej w Łodzi.

Pełna lista spektakli: http://www.filmschool.lodz.pl/news/1326,36-festiwal-szkol-teatralnych-robmy-sceny.html  oraz na www.festiwalszkolteatralnych.pl 

Organizatorem 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Współorganizatorami Teatr Studyjny w Łodzi oraz Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prof. dr hab. Piotr Gliński, Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Zbigniew Rau, Wojewoda Łódzki; Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego; Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. Sponsorem Festiwalu jest PKO BP.

Po wszystkie informacje o Festiwalu zapraszamy na www.festiwalszkolteatralnych.pl oraz profil FB: https://www.facebook.com/FestiwalSzkolTeatralnych/
      

       
AK
Szkoła Filmowa w Łodzi
Ostatnia aktualizacja:  10.05.2018
Zobacz również
fot. Szkoła Filmowa w Łodzi
Goście 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
Nie żyje Marek Nowakowski
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll