PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  5.04.2016
Kinga Gałuszka, Małgorzata Jurczak, Magdalena Łazarkiewicz, Maciej Sobieszczański oraz Anna Waśniewska-Gill ocenią scenariusze nadesłane w tegorocznej edycji konkursu scenariuszowego Script Pro 2016. Laureatów poznamy podczas festiwalu Netia Off Camera, który odbędzie się w dniach 29.04-08.05 w Krakowie. Partnerem konkursu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, a partnerem strategicznym Canal +.
Ważnym elementem Script Pro jest rozwój maksymalnie 10 finałowych scenariuszy w ramach stypendiów ufundowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, przeprowadzony w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów. Finaliści będą walczyć także o nagrody finansowe: Nagrodę Główną – 20 000 zł, Drugą Nagrodę PISF – 12 000 zł, Trzecią Nagrodę PISF 8 000 zł oraz Nagrodę Specjalną Canal + w wysokości 15 000 zł.

Konkurs scenariuszowy Script Pro jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 205 scenariuszy. Spośród nich komisji selekcyjna w składzie Krzysztof Bizio, Filip Marczewski, Magdalena Sendecka, Małgorzata Sobieszczańska, Grażyna Trela oraz Małgorzata Walczak wyłoniła projekty, które teraz oceni jury.


BIOGRAMY:
Kinga Gałuszka skończyła filmoznawstwo na UJ. Pracę zawodową zaczynała w TVP Kultura w redakcji filmowej. Od 2006 roku pracuje w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W latach 2006-2013 zajmowała się koprodukcjami międzynarodowymi. Brała udział w panelach dyskusyjnych, wykładach, międzynarodowych warsztatach, targach filmowych; inicjatorka i współkoordynatorka inicjatywy „Docs to go!”.
Współpracowała z pozarządowymi inicjatywami edukacyjnymi (m.in. TiT „ę”, CEO), Dragon Forum (międzynarodowe warsztaty filmów dokumentalnych); WRiTV w Katowicach (kurs z zakresu rozwoju produkcji filmowej) oraz Wydziałem Dziennikarstwa UW (kurs filmu dokumentalnego); jako autorka współpracuje z magazynem „Film Pro”.

Małgorzata Jurczak  producentka filmowa, członkini Europejskiej Akademii Filmowej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższego Studium Organizacji Produkcji Filmowej i TV Szkoły Filmowej w Łodzi oraz The Northern School of Film and Tv (Leeds Metropolitan University). Współzałożycielka firmy produkcyjnej Skorpion Arte - filmy Marcina Krzyształowicza “Pani z przedszkola” (2014) oraz “Obława” (2012), “Ki” Leszka Dawida (2011), “Być jak Kazimierz Deyna” Anny Wieczur-Bluszcz (2012), “Księstwo” Andrzeja Barańskiego (2011). Laureatka kilkunastu nagród filmowych, w tym Srebrnych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni (2012) oraz Polskiej Nagrody Filmowej “Orzeł” (2013) w kategorii najlepszy film (obie nagrody jako producent filmu “Obława”).  Od stycznia 2015 odpowiada za produkcje fabularne i serialowe w ITI Neovision S.A.

Magdalena Łazarkiewicz studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977-1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W roku 1982 ukończyła Wydział Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. W sezonie 2005/2006 dyrektor artystyczny Teatru Nowego PRAGA. Od roku 2006 wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej, a od roku 2012 - krakowskiej Akademii MULTI ART.

Maciej Sobieszczański jest scenarzystą, reżyserem, wykładowcą Szkoły Filmowej w Łodzi, kierownikiem Programu Fabularnego STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy oraz ekspertem PISF. Ukończył wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Studium Scenariuszowe w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Program Fabularny STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy.
Jest autorem scenariusza „Prostej historii o miłości”, za którą reżyser Arkadiusz Jakubik otrzymał nagrodę Grand Prix w Konkursie Kina Niezależnego na festiwalu w Gdyni w 2010 roku. Ma na swoim koncie krótkometrażową fabułę pt. "Urodziny" (na podstawie opowiadania Etgara Kereta), która była pokazywana na wielu prestiżowych festiwalach. Jego pełnometrażowy debiut pt. "Performer" (wyreżyserowany razem z Łukaszem Rondudą) zdobył nagrodę Think-The Award na Berlinale 2015. Obecnie w fazie postprodukcji znajduje się jego kolejny film – "Zgoda" na podstawie scenariusza Małgorzaty Sobieszczańskiej (laureatki Script Pro 2012).

Anna Waśniewska-Gill posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży filmowej. Studiowała film na Ryerson University w Toronto. Po kilkuletnim pobycie na Bałkanach zrealizowała film dokumentalny "Is Every Serba Radovan?" o zwolennikach Radovana Karadzicia. Współpracuje z Festiwalem Off Camera, współtworzyła program Ljubljana International Film Festival. Po powrocie do Polski produkowała seriale telewizyjne dla TVP. Obecnie, jako szef zespołu fabularnego zajmuje się developmentem filmów w TVN. Członek Rady Artystycznej "30 Minut" Studia Munka.


AK
Script Pro
Ostatnia aktualizacja:  5.04.2016
Zobacz również
fot. Script Pro
Ostatni film Andrzeja Żuławskiego już niedługo w polskich kinach
Studio Munka zaprasza na spotkanie z laureatami Oscara
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll