PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  29.03.2016
Film Szymona Uliasza i Magdaleny Gubały będzie jedynym polskim reprezentantem w konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic w ramach 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
- "Ucho wewnętrzne" to opowieść o spotkaniach różnych muzyków, różnych osobowości w twórczym procesie. To historia o spełnionym marzeniu człowieka, który rzucił studia plastyczne i zaryzykował – zaczął grać na saksofonie i stopniowo odkrywa swoje możliwości i ograniczenia. Obserwujemy, jak przemierza tak obraną ścieżkę, towarzyszymy mu podczas pracy, podczas spotkań i rozmów w gronie przyjaciół. Formalna strona filmu podporządkowana jest muzyce, jej zmiennym, nierzadko połamanym rytmom - wyjaśniają Szymon Uliasz i Magdalena Gubała, twórcy filmu, którego głównym bohaterem jest Mikołaj Trzaska, obchodzący w tym roku swoje 50. urodziny.

Mikołaj Trzaska pochodzi z Trójmiasta. Jest niedoszłym artystą malarzem, cenionym muzykiem, saksofonistą i klarnecistą, współtwórcą legendarnego zespołu Miłość oraz lider wielu innych muzycznych projektów takich jak: Łoskot, The Users czy Masło. Współpracuje z wybitnymi muzykami na całym świecie. Jest także autorem muzyki do wielu spektakli teatralnych i produkcji filmowych, w tym m.in. do poprzedniego filmu Gubały i Uliasza zatytułowanego “Papercuts”. Skomponował także muzykę do kilku dzieł Wojciecha Smarzowskiego, tj. "Pod Mocnym Aniołem”, “Drogówka”, “Róża” oraz "Dom zły”. Przygotowuje również ścieżkę dźwiękową do filmu "Wołyń". Jest też jednym z bohaterów dokumentu "Miłość", który wyreżyserował Filip Dzierżawski.

“Ucho wewnętrzne” to drugi, wspólnie zrealizowany przez duet twórców, film. Magdalena Gubała ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest scenarzystką, reżyserką, scenografką, współautorką klipów. Szymon Uliasz jest absolwentem antropologii i literatury na Uniwersytecie Śląskim. Ma na koncie publikację esejów o Tadeuszu Kantorze i Laszlo Krasznahorkai. Jest autorem filmów "Papercuts" (wraz z Gubałą) i "Something strange has happened here". W ubiegłym roku został laureatem Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie filmu.

DocFilmMusic to najmłodszy spośród czterech konkursów (organizowany od 2013 roku) Krakowskiego Festiwalu Filmowego, imprezy która w tym roku odbędzie się w dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 roku.

MZ
KFF
Ostatnia aktualizacja:  29.03.2016
Zobacz również
fot. KFF
Puszczyńska, Smoczyńska i Wasilewski gwiadzami Script Fiesty
Premiera książki "Od Kutza do Czekaja"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll