PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Filmową adaptację „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej wyreżyseruje Aleksandra Terpińska, autorka „Najpiękniejszych fajerwerków ever” (prod. Studio Munka-SFP).
- "Inni ludzie" to adaptacja uznanej powieści Doroty Masłowskiej z 2018 roku. Od swojego wielokrotnie nagradzanego debiutu "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" w 2002 roku Masłowska pozostaje wyrazistym głosem swojego pokolenia i bezkompromisową komentatorką życia społecznego – pisze PAP posiłkując się materiałami prasowymi od producenta.

Aleksandra Terpińska wyreżyseruje film na podstawie własnego scenariusza, opartego na powieści Masłowskiej. Będzie to jej debiut fabularny. Poprzedni obraz Terpińskiej "Najpiękniejsze fajerwerki ever" otrzymał Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 r.

- "Inni ludzie" to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku, której akcja rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie, a towarzyszy jej pulsujący beat hip-hopu. Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół - czytamy w zapowiedzi filmu.

Za kamerą stanie Bartosz Bieniek - operator m.in. filmów "Droga Aszera" i "Kult-film". Za ścieżkę dźwiękową adaptacji "Innych ludzi" odpowiada jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ów - Auer, znany ze współpracy z Pezetem i jego wytwórnią Koka Beats.

Warner Bros. Pictures wraz z firmą Madants jest współproducentem filmu. Z ramienia polskiej firmy film wyprodukują Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek. Śmieja-Rostworowska pracowała przy "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego i „Obywatelu Jonesie” Agnieszki Holland. W 2018, firma współprodukowała "High Life" Claire Denis z Robertem Pattinsonem, Juliette Binoche i Agatą Buzek. Koproducentem filmu jest także francuska firma Alcatraz ("High Life", „Sieranevada”, „Życie Adeli”) i Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Film otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za dystrybucję kinową odpowiada Warner Bros. Entertainment Polska.

Obecnie trwają castingi do filmu. Zdjęcia rozpoczną się pod koniec bieżącego roku. Premiera kinowa produkcji Warner Bros. Pictures i Madants jest obecnie zaplanowana na rok 2020.
AK
Warner Bros/PAP
Ostatnia aktualizacja:  1.08.2019
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
13.Dwa Brzegi. Odkrywamy życie rodzinne Zanussich
Warsaw Kids Film Forum 2019 - dowiedz się więcej o wybranych projektach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll