PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Przedstawiamy składy jurorskie oceniające w tym roku filmy w dwóch blokach konkursowych 39. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film: Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych.
Jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych:

Ewa Puszczyńska – przewodnicząca
Małgorzata Szyłak
Bodo Kox
Mateusz Pacewicz
Mikołaj Trzaska

Jury Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych:

Paweł Maślona – przewodniczący
Marta Frej
Magdalena Popławska
Anna Różalska
Radosław Ochnio

Fot. Młodzi i Film

Biogramy członków jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych:

EWA PUSZCZYŃSKA // PRZEWODNICZĄCA
Wielokrotnie nagradzana producentka filmowa. Przez 25 lat była związana z Opus Film, teraz prowadzi własną firmę: Extreme Emotions. Wyprodukowała m.in. „Idę” i „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego, „Kapitana” Roberta Schwentke, czy „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego. Jej najnowszy film – „Głupcy” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego – jest obecnie na etapie postprodukcji. Zajmuje się też niezatytułowanym jeszcze projektem Jonathana Glazera. Członkini Amerykańskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej, w której zarządzie zasiada od 2015 roku. Magazyn „Variety” umieścił jej nazwisko na swojej liście 500 najbardziej wpływowych liderów biznesowych w świecie kina.

Ewa Puszczyńska, fot. Młodzi i Film

BODO KOX
Rocznik ‘77, urodzony we Wrocławiu wizjoner, reżyser, scenarzysta, pisarz, happener. Zwolennik monarchii. Z wykształcenia dziennikarz (Uniwersytet Wrocławski). Wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą za swoje autorskie filmy „Dziewczyna z szafy” (2012) oraz „Człowiek z magicznym pudełkiem” (2017). Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i oryginalnych poglądów. Laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2014 w kategorii odkrycie roku. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej. Karierę filmowca rozpoczął na dobre głośną, amatorską etiudą „Marco P. i złodzieje rowerów” (2005), szybko zyskał przydomek „papieża kina offowego”. Obecnie rozwija kolejne scenariusze i pracuje nad powieścią.

Bodo Kox, fot. Młodzi i Film

MATEUSZ PACEWICZ
Urodził się w 1992 roku. Jeden z najmłodszych scenarzystów zaproszonych do Amerykańskiej Akademii Filmowej. Autor scenariuszy „Bożego Ciała” (nominacja do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego) i „Sali samobójców. Hejtera” (najlepszy międzynarodowy film festiwalu TriBeCa). Laureat wielu nagród indywidualnych, m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (najlepszy scenariusz) oraz Orłów (Odkrycie roku, Najlepszy scenariusz). Koncentruje się na pisaniu scenariuszy, ale jest też reżyserem i producentem kreatywnym polskich i amerykańskich produkcji.


Mateusz Pacewicz, fot. Młodzi i Film

MAŁGORZATA SZYŁAK
Operatorka filmowa. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Autorka zdjęć do wielokrotnie nagradzanych na festiwalach filmów dokumentalnych i fabularnych, w tym „Komunii” Anny Zameckiej, „Trzech kobiet” i „Dzikich róż” Anny Jadowskiej, czy „Końca świata” Moniki Pawluczuk. Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC.

Małgorzata Szyłak, fot. Młodzi i Film

MIKOŁAJ TRZASKA
Saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor. Członek-założyciel grupy Miłość, z którą nagrał pięć albumów, w tym dwa wspólnie z Lesterem Bowiem. W 1993 roku założył własny zespół Łoskot, a w 1995 nagrał pierwszą płytę solową „Cześć, cześć, cześć”. Dekadę temu jego twórczość zwróciła się ku muzyce klezmerskiej – sam ma żydowskie korzenie. Wyrazem tych zainteresowań są płyty założonych przez niego zespołów Ircha i Shofar. Współpracują z nim najwybitniejsi przedstawiciele świata sztuki, m.in. Andrzej Stasiuk, Marcin Świetlicki, Leszek Możdżer, Peter Brötzmann. Tomasz Stańko, Lester Bowie, Ken Vandermark i Joe McPhee. Autor wielokrotnie nagradzanej muzyki do około 20 filmów. Regularnie pracuje z Wojciechem Smarzowskim. Z żoną Aleksandrą prowadzi wydawnictwo Kilogram Records.

Mikołaj Trzaska, fot. Młodzi i Film

Biogramy składu Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych:

PAWEŁ MAŚLONA // przewodniczący
Reżyser i współautor „Ataku paniki”, jednego z najbardziej spektakularnych debiutów fabularnych ostatnich lat, pokazywanego na arenie międzynarodowej, w tym w Konkursie Głównym w Karlowych Warach 2018, uhonorowanego Nagrodą im. Stanisława Różewicza dla najlepszego reżysera i Nagrodą Dziennikarzy na Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie. Autor docenionych przez krytyków filmów krótkometrażowych (m.in. „Magma”), które przyniosły mu nagrody na Palm Springs ShortFest, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Tofifest i in. Współpracownik Marcina Wrony przy filmach „Chrzest” i „Demon”. Finalista Konkursu Talentów Polskiego Radia w 2011 roku dla najbardziej obiecujących polskich artystów.


Paweł Maślona, fot. Młodzi i Film

MARTA FREJ
Malarka, ilustratorka, aktywistka, prezeska fundacji Kulturoholizm. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 roku książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”. W 2019 wydała komiks „Dromaderki”. Największą popularność przyniosły jej grafiki ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Współpracuje z tygodnikiem „Polityka” i z „Wysokimi obcasami”.


Marta Frej, fot. Młodzi i Film

MAGDALENA POPŁAWSKA
Aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i stypendystka Institut del Teatre w Barcelonie. Od 2008 roku w zespole Nowego Teatru. W kinie zadebiutowała w „Doskonałym popołudniu” (2005) Przemysława Wojcieszka. Rola w „Dwóch ogniach” Agnieszki Łukasiak przyniosła jej nominację do szwedzkiej nagrody filmowej Guldbagge. Znana również z „Prostej historii o miłości”, „Lęku wysokości” i „53 wojen”. Laureatka nagród Festiwalu Młodzi i Film oraz Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej. Wegetarianka, bardzo wrażliwa na los zwierząt.


Magdalena Popławska, fot. Młodzi i Film

ANNA RÓŻALSKA
Dyrektor działu produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska. Koproducentka pokazywanego na całym świecie pełnometrażowego dokumentu fabularyzowanego „Kto napisze naszą historię" Roberty Grossman (reżyseria) i Nancy Spielberg (producentka wykonawcza). W trakcie pracy w Alvernia Studios była koproducentką filmów „Arbitraż" Nicholasa Jareckiego z Richardem Gere'em i „Śluby panieńskie" Filipa Bajona. Dla Platige Image wyprodukowała krótkometrażowy film „Ambition” Tomasza Bagińskiego ze znanym z „Gry o tron" Aidanem Gillenem. Współzałożycielka agencji twórców Match&Spark, z którą związana była przez ostatnie 5 lat.


Anna Różalska, fot. Młodzi i Film

RADOSŁAW OCHNIO
Operator i reżyser dźwięku, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepszy Sound Design do filmu „11 minut” Jerzego Skolimowskiego. Zrealizował dźwięk do wielu filmów fabularnych i dokumentalnych, pracując ze znakomitymi reżyserami, w tym Wojtkiem Smarzowskim, Joanną Kos-Krauze, Kubą Czekajem, Michałem Marczakiem, Bartoszem M. Kowalskim, Jackiem Bławutem i innymi. Uczestnik wielu spotkań i wykładów na temat dźwięku w filmie, jego roli w budowaniu świata dzieła audiowizualnego.

Radosław Ochnio, fot. Młodzi i Film

MM
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  20.08.2020
Zobacz również
Rusza nabór do IV edycji Atelier Scenariuszowego
Nabór na EAVE Producers Workshop 2021 dobiega końca
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll