PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
6 sierpnia 2015 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska podpisała nominację dla Magdaleny Sroki na stanowisko nowej dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Magdalena Sroka, dotychczasowy zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta, zastąpi na tym stanowisku Agnieszkę Odorowicz, której kadencja upływa 2 października 2015 roku.

Minister Kultury podpisując nominację przychyliła się do rekomendacji komisji konkursowej (w składzie: Agnieszka Holland, Borys Lankosz, Juliusz Machulski, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Andrzej Fidyk, Olgierd Łukaszewicz, Roman Gutek, Katarzyna Janowska, Jakub Szurmiej, Robert Kijak), która spośród dziewięciu kandydatów na to stanowisko uczestniczących w konkursie jednomyślnie wskazała Magdalenę Srokę.

- Jednym z istotnych elementów mojej prezentacji w procesie konkursowym była prezentacja roli i znaczenia regionalnych funduszy filmowych i lokalnych komisji filmowych oraz tego, w jaki sposób współpraca z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej może pomóc się im rozwijać. Przedstawiłam też swój pomysł jak należy dążyć do zmian legislacyjnych, które ułatwią regionalnym i lokalnym funduszom filmowym działanie oraz jak należy zaimplementować dyrektywę europejską, która zacznie obowiązywać od 2016 roku w zakresie prawa o zamówieniach publicznych - mówiła o procesie rekrutacyjnym Magdalena Sroka.

Magdalena Sroka jest menedżerem kultury, producentem wielu międzynarodowych projektów. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński. W latach 1998-2003 była związana z Biurem Festiwalowym Kraków 2000. Odpowiadała w nim za projekty kulturalne związane z otrzymanym przez miasto tytułem Europejskiej Stolicy Kultury, m.in. za Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festiwal Filmów Operowych, Festiwal Muzyki Tradycyjnej Rozstaje.

W latach 2008-2010 roku była dyrektorem Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizującego prestiżowe wydarzenia kulturalne. Jest także współtwórcą Krakowskiej Komisji Filmowej i Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie oraz  Kongresu Kultury Polskiej.

AK
MKiDN/krakow.pl
Ostatnia aktualizacja:  20.08.2015
Zobacz również
fot. Marcin Warszawski/SFP
Moim reżyserskim guru jest Haneke
Rusza Ińskie Lato Filmowe
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll