PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W dniach 3 lipca – 3 września 2015 roku Kino Pod Baranami zaprasza na 9. Letnie Tanie Kinobranie. Ten coroczny festiwal to najgłośniejsze tytuły ostatniego sezonu, unikatowe produkcje spoza głównego nurtu dystrybucji, a także powrót do wartościowych filmów sprzed lat. Bilety w cenie 7 zł!
Dziewiąta edycja Letniego Taniego Kinobrania obejmuje 9 tygodniowych cykli tematycznych, prezentujących filmy starsze i nowsze, wyselekcjonowane przy udziale widzów Kina Pod Baranami. W tym roku na program dwumiesięcznego filmowego maratonu składa się rekordowa liczba 168 tytułów. Motywem przewodnim tegorocznego Kinobrania są przeciwieństwa, antynomie, paradoksy, opozycje, pozwalające pokazać różnorodność form, gatunków, estetyk i tematów filmowych. Poszczególne tygodnie to filmy reprezentujące dwie przeciwstawne kategorie, np: “Młodość i dojrzałość”, “Miłość i samotność”, “Światło i mrok”, “Siła i słabość”, “Spokój i szaleństwo”, “Śmiech i łzy” itp. Z takich dwoistości rodzi się trzecia wartość, bo to, co wydaje się odległe, ma zwykle ze sobą coś wspólnego -  czasem w miłości można być samotnym, w mroku znajduje się okruch światła, śmiejemy się niekiedy przez łzy, a od spokoju i rozwagi niedaleko do szaleństwa.


W repertuarze znajdą się najgłośniejsze, nagradzane tytuły minionego sezonu (m.in. "Birdman", "Bogowie", "Boyhood", "Ida"), kino niezależne (m.in. "Difret" czy "Oddychaj - Respire"), klasyki kina (m.in. "Lśnienie", "La Strada"), filmy kultowe (m.in. "Mad Max" i jego tegoroczna kontynuacja "Mad Max. Na drodze gniewu", trylogia "Igrzyska śmierci") odważne dokumenty (m.in. nominowana do Oscara "Joanna", podróżnicze "Antarktyda: rok na lodzie" i "Everest - Poza krańcem świata", malownicza "Cząstka Podlasia"), czy produkcje anime ("Grobowiec świetlików", "Wilcze dzieci"). Część tytułów zaprezentowanych zostanie z taśmy 35mm, a wybrane polskie filmy zostaną wyświetlone z angielskimi napisami. W ramach festiwalu odbędą się również pokazy filmowe na tarasie zabytkowego Pałacu pod Baranami.

Już po raz kolejny jeden z tygodni Kinobrania (“Północ i południe”) przygotowany został we współpracy z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera. Ponadto, jak co roku, festiwalowi towarzyszy akcja Zbieraj KINO! - 6 obejrzanych filmów to bilet gratis, a na najbardziej aktywnych widzów czekają nagrody.

W programie festiwalu nie zabraknie uznanych reżyserów (m.in. Allen, Lynch, Kubrick, Cronenberg, Scorsese, Fellini, von Trier), ani debiutantów, którzy podbili rodzimą i światową kinematografię ("Whiplash" Chazelle’a, "Kebab i Horoskop" Jaroszuka). Wśród aktorskich gwiazd na ekranie pojawią się m.in. Benedict Cumberbatch ("Gra tajemnic"), Julianne Moore ("Mapy gwiazd"), Andrzej Chyra ("Carte Blanche") czy Jennifer Lawrence ("Igrzyska śmierci"). Wraz z bohaterami filmów widzowie odwiedzą najodleglejsze zakątki świata: Skandynawię (m.in. filmy Dogmy: "Festen", "Przełamując fale"), Rosję ("Lewiatan"), Palestynę ("Omar"), Japonię ("Pożegnania"), Chile ("Gloria"), Abchazję ("Mandarynki"), a także Nową Zelandię ("Co robimy w ukryciu").

Ponad 400 seansom filmowym towarzyszy seria wydarzeń specjalnych oraz Strefa Relaksu na tarasie Kina Pod Baranami, w której na wygodnych leżakach można regenerować siły przed kolejnymi seansami, toczyć żywe dyskusje na temat obejrzanego filmu lub grać w specjalnie przygotowaną grę planszową. Kolekcjonerów i łowców filmowych plakatów organizatorzy zapraszają na doroczne, cieszące się dużą popularnością Plakatobranie. W tym roku - po raz pierwszy - festiwalowi towarzyszyć będą weekendowe pokazy filmowe dla dzieci.

Bilety po 7 zł, z wyjątkiem “Dziesięciu strzałów w dziesiątkę”, czyli 10 filmowych hitów za 10 zł.

Szczegóły i informacje znajdują się na www.kinopodbaranami.pl.


AK
Kino Pod Baranami
Ostatnia aktualizacja:  17.07.2015
Zobacz również
fot. Kino Pod Baranami
Jest już plakat promujący festiwal w Gdyni!
,,Małe stłuczki" z nagrodą za muzykę
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll