PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Tym razem miłośnicy polskiego kina będą mogli uczestniczyć w pokazach nie tylko w Mińsku (Kino "Centralne", 12-16 kwietnia), ale także w Witebsku (Kino "Mir", 13-14 kwietnia).
W programie festiwalu znajdują się najlepsze polskie produkcje ostatnich lat, które zyskały uznanie wśród rodzimej i zagranicznej publiczności. Kinowy ekran przybliży widzom nie tylko wspaniałe dzieła, ale także samą Polskę – bogaty krajobraz kraju i panoramę jego mieszkańców. To właśnie w kinie, jak w kalejdoskopie, przeplatają się opowieści zabawne i gorzkie, elektryzujące i przerażające, mistyczne i historyczne, sarkastyczne i niepodszyte ironią, niekiedy pełne sukcesu, innym razem bolesnej porażki. Organizatorzy odkryją przed widzami znakomite debiuty oraz nowe obrazy twórców, którzy zdążyli już zgromadzić bogatą kolekcję nagród filmowych.

Festiwal otworzy film "Córka trenera" Łukasza Grzegorzka, traktujący o poświęceniu i niespełnionych ambicjach, a także dążeniu do niezależności. Historia córki i ojca, których życie, oparte na turniejach tenisowych, przechodzi rewolucję. Projekcjom filmu będą towarzyszyć spotkania z odtwórczynią głównej roli – Karoliną Bruchnicką.

Thriller Jagody Szelc "Wieża. Jasny dzień" to historia, opierająca się na konflikcie między dwiema siostrami – Mulą i Kają, która powraca do rodzinnego domu po 6 latach nieobecności. Owiana tajemnicą opowieść przyjmuje nieoczekiwany zwrot, który nie pozwala widzom przejść obok niego obojętnie. Biograficzny dramat "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego opowiada o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. To historia człowieka, który w niesprzyjających okolicznościach odważył się zmieniać obowiązujące zasady. Nie zabraknie również nominowanego do Oscara wspaniałego filmu Pawła Pawlikowskiego - "Zimna wojna". Pełna pasji historia trudnej miłości w trudnych czasach podbiła serca widzów na całym świecie i została wielokrotnie nagrodzona. Film Pawła Maślony "Atak paniki" to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Brawurowe połączenie komedii i dramatu, w którym nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.

Dla fanów lżejszego kina organizatorzy przygotowali także świetne komedie, m.in. film "Volta" Juliusza Machulskiego. Bruno Volta to prawdziwy "kiler" w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. "Juliusz" to niezwykła komedia, stworzona z udziałem mistrzów polskiego stand-upu. Tytułowy bohater to chodzące nieszczęście – wszystko, czego się dotknie, obraca się w proch. Serię pechowych zdarzeń może zakończyć jedynie weterynarka Dorota. "Gotowi na wszystko. Exterminator" w reżyserii Michała Rogalskiego, to nie lada gratka dla fanów ciężkiej muzyki. Film opowiada historię przyjaciół, którzy po latach reaktywują zespół deathmetalowy, ale na skutek okoliczności są zmuszeni do grania na festynach.

Podczas festiwalu w Kinie "Centralnym" w Mińsku będzie można obejrzeć wystawę plakatów filmowych. Wejście na wszystkie pokazy w ramach Festiwalu jest bezpłatne.

Program wszystkich seansów znajdą Państwo na stronie: http://www.festiwalwisla.pl/bialorus/2019/
AK
Festiwal Filmów Polskich "Wisła"
Ostatnia aktualizacja:  12.04.2019
Zobacz również
fot. Koskino
12. Mastercard OFF CAMERA: Kolejne filmy z Konkursu Polskiego
38. Młodzi i Film: Retrospektywa Piotra Szulkina
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll