PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  29.08.2014
Reżyserka młodego pokolenia, Joanna Satanowska, prosi o wsparcie finansowe na portalu wspieram kulturę.pl. Zdjęcia do jej etiudy fabularnej rozpoczęły się 25 sierpnia 2014 roku.
„Udając ofiarę” to adaptacja głośnej sztuki braci Presniakow pod tym samym tytułem. Jest to uwspółcześniona, zabawna wariacja na temat „Hamleta”. Jan pracuje dla policji – wciela się w ofiary podczas wizji lokalnych. Mieszka z matką i stryjem. Jest strachliwy i nieporadny. Pewnego dnia nawiedza go duch ojca i oznajmia, że został zamordowany przez swoją żonę i brata. Jan staje przed trudnym wyborem, pomścić ojca czy dostosować się do nowej sytuacji.

- Chciałam zachować główną ideę „Udając ofiarę” – opowiedzieć o strachu przed śmiercią i próbie pogodzenia się z nią - mówi reżyserka Joanna Satanowska. - Chcę tego dokonać w podobnym stylu jak bracia Presniakow – poprzez humor i dystans pokazać widzowi dramat i absurd otaczającego nas świata. Tekst braci Presniakow jest mi bliski i wydaje mi się, że swoim językiem będę w stanie przekazać ich myśl. Jednak żeby tego dokonać i żeby mógł powstać film ważny i wartościowy, potrzebne są również rzeczy, których nie widać bezpośrednio na ekranie, a są równie ważne przy realizacji całej produkcji - dodaje autorka.

Etiuda jest kolejnym projektem młodej reżyserki, Joanny Satanowskiej, która napisała również scenariusz. Przez kilka lat autorka pracowała jako montażystka teledysków, seriali, wizualizacji, reportaży oraz filmów. Obecnie studiuje w łódzkiej Szkole Filmowej. Za zdjęcia odpowiada Karol Stadnik, za montaż Nikodem Chabior, a scenografię Joanna Wójcik. Kierownictwem produkcji zajmuje się Anna Pietrzak. W filmie występuje wielu znanych aktorów: Jakub Kamieński, Janusz Chabior, Barbara Majewska, Witold Dębicki, Janusz R. Nowicki, Małgorzata Rożniatowska Julia Rybakowska, Agata Wątróbska, Jarosław Gruda i Paweł Koślik.


Pierwszy dzień zdjęciowy na planie, fot. Tofi Productions

- Przy projekcie pracują pełni zapału, młodzi ludzie, entuzjaści kina, którzy za darmo wykonują ogromną pracę, aby film został wykonany jak najlepiej. Niestety, mimo wysokiego wkładu własnego, nadal dysponujemy bardzo ograniczonym budżetem i nie jesteśmy w stanie o własnych siłach zrealizować całej produkcji. Zakup materiałów, catering, transport, budowa scenografii, wynajem lokacji, oświetlenie, postprodukcja... są to dodatkowe koszta, których nie jesteśmy w stanie pokryć z własnej kieszeni. W tym miejscu proszę Was o pomoc finansową, aby spełniło się moje marzenie. Jeśli uda nam się zebrać wyznaczoną kwotę, zrealizujemy nie tylko dla siebie, ale i dla was film 30-minutowy, z doborową obsadą, ale też z ogromną satysfakcją, że udało nam się to zrobić! Gotowy film chcemy wysyłać na festiwale filmowe, zarówno krajowe jak i zagraniczne. Także nasza wspólna praca będzie rozprzestrzeniana po całym świecie - mówi reżyserka.

Aby wesprzeć film "Udając kulturę" zapraszamy na stronę: wspieramkulture.pl/projekt/727-Udajac-ofiare.

AK
wspieramkulture.pl
Ostatnia aktualizacja:  29.08.2014
Zobacz również
fot. Tofi Productions
[wideo] Miłość to nie zawsze jest pluszowy miś
Film Waldemara Krzystka powalczy o Złote Lwy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll