PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe zakończyło w listopadzie zdjęcia do serialu kryminalnego „Rysa” będącego adaptacją powieści Igora Brejdyganta. Premierowe odcinki serialu „Rysa” będzie można obejrzeć w styczniu 2021 r. w serwisie IPLA.
W grudniu rozpoczęły się zdjęcia do „Układu”, który jest kontynuacją „Rysy”. Na ekranie ponownie zobaczymy m.in. Julię Kijowską („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości”, „Drogówka”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc”, „Chce się żyć”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki”, „Solid Gold”), Zbigniewa Zamachowskiego („Kurier”, „Pakt”, „Pokłosie”), Janusza Chabiora („Kamerdyner”, „Ślepnąc od świateł”, „Wołyń”) i Zuzannę Zielińską („Ultraviolet”, „Echo serca”, „Młody Piłsudski”). Do obsady dołączy również Adam Woronowicz („Kod genetyczny”, „Kamerdyner”, „Nielegalni”) i Piotr Witkowski („Proceder”, „Mistrz”, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”). Za produkcję  „Układu” odpowiada Endemol Shine Polska. SPT Networks CE realizuje projekt – podobnie jak produkcję „Rysa” – we współpracy z Telewizją Polsat.

„Układ” fot. Robert Pałka

„Rysa”, pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości.
 
„Układ” – to druga część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta. Opowiada historię komisarz Moniki Brzozowskiej, która nie może podnieść się psychicznie po dramatycznych wydarzeniach poprzedniego sezonu serialu. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic. Fikcja, w której nietrudno znaleźć odniesienia do rzeczywistości. Tytułowy układ, obnaża prawdę o tym, co dzieje się na szczytach władzy i o ludziach, których wpływy sięgają zbyt wysoko, by ktoś odważył się ich ruszyć.

„Układ” fot. Robert Pałka

Za reżyserię „Układu” odpowiada Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „W głębi lasu”, „Pakt”). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści - Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). Zarówno „Rysa” jak i „Układ” liczą po 8 odcinków.

„Układ” fot. Robert Pałka
JB
Sony Pictures Television
Ostatnia aktualizacja:  23.12.2020
Zobacz również
fot. Robert Pałka
Muzeum POLIN ogłasza konkurs na cykl filmów
Nowa książka „Historie filmu awangardowego”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll