PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu „Magiczny Kwiat Paproci” w reżyserii Sebastiana Kwidzyńskiego i Marty Filipiak. Przygodowa baśń przedstawiająca świat pogańskich mitów dawnych Słowian wejdzie na ekrany kin w 2023 roku.
„Magiczny Kwiat Paproci” według zapowiedzi twórców ma być propozycją dla dzieci i dorosłych. Scenariusz oparty na baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego został wzbogacony postaciami z mitologii słowiańskiej. Na ekranie, oprócz poszukującego mitycznego kwiatu głównego bohatera – Jacka, pojawiają się m.in.: Kłobuk, Ognik, diabeł Rokita czy Strzyga.  

– Bardzo często słyszymy pytanie, dlaczego na ekran przenosimy właśnie „Kwiat paproci”. Odpowiedź jest prosta: chcieliśmy powrócić do dzieciństwa, magii i baśni. „Kwiat paproci” opowiada o pierwszych krokach i wyborach, o drodze dojrzewania oraz o pożądaniu i miłości. Wszystko to, z czym wielu ludzi mierzy się w młodzieńczych latach – mówi o projekcie współreżyserka i producentka – Marta Filipiak.   

fot. mat. prasowe

Ekologiczna produkcja

„Magiczny Kwiat Paproci” łączy nowoczesne techniki komputerowe oraz gigantyczną, ręcznie zbudowaną scenografię – kilkunastometrową jaskinię czy dziesiątki makiet przedstawiających mroczne lasy, bagna i wioski. A wszystko to w duchu zrównoważonej produkcji, gdyż przy tworzeniu tego magicznego świata korzystano głównie z materiałów pochodzących z recyclingu i upcyclingu.


fot. mat. prasowe

Zaproszenie do filmu przyjęli Janusz Chabior, Piotr Głowacki, Sebastian Stankiewicz, Laura Breszka czy Jerzy Bończak. W postać głównego bohatera – Jacka wcielił się debiutujący na wielkim ekranie Staś Kotwicki.  

Autorką scenariusza jest Katarzyna Płońska, za reżyserię odpowiadają Sebastian Kwidzyński i Marta Filipiak. Choć cała trójka od lat związana jest z produkcją filmów i seriali, to jest to pierwszy w ich dorobku film fabularny na tych stanowiskach. Producentem „Magicznego Kwiatu Paproci” jest Fundacja Czarny Karzeł. Koproducentami są: Grupa Moderator Studio Filmowe, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Fixafilm. Za dystrybucję odpowiada Next Film.

„Magiczny Kwiat Paproci” na ekrany kin trafi w 2023 roku.

fot. mat. prasowe
LK
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  28.10.2021
Zobacz również
„Biały Potok”: data premiery komedii z Marcinem Dorocińskim
20. Cinemaforum: znamy program Konkursu Głównego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll