PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  18.03.2014
Ponad 20 produkcji Telewizji Polskiej i polskich filmów będą niebawem oglądać widzowie zagraniczni - od Chin po Turcję i Szkocję.
Tylko w ostatnich trzech miesiącach Biuro Handlu TVP sprzedało do Niemiec i niemieckojęzycznej części Europy cztery wybitne filmy dokumentalne, współprodukowane lub produkowane przez TVP ("Uwikłani", "Argentyńska lekcja", "Uciekinier", „Lech Majewski – Świat według Bruegla”), pięć filmów fabularnych ("Rysa", "Drzazgi", „80 Milionów”, "Bez wstydu", „Ostatnie piętro”), dwa animowane seriale: „Bajki i baśnie polskie”, „Podróże na burzowej chmurze” oraz dwa seriale Telewizji Polskiej – „Paradoks” i nagrodzona Prix Italia jako najlepszy serial telewizyjny w 2012 roku - „Głęboka woda”.

„Czas Honoru” zobaczą widzowie w Czarnogórze i Szkocji (Glasgow i Edynburg), a do Rosji trafi „Życie nad rozlewiskiem” a w ślad za nim niebawem także „Oficerowie”. Z kolei widownia turecka i w USA będzie oglądać cały „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego, który zresztą na DVD ukaże się niebawem także w Czechach i na Słowacji. Słowacka telewizja kupiła do emisji trzy filmy Andrzeja Wajdy: „Brzezinę”, „Wielki Tydzień” i "Tatarak".

Na gigantyczny telewizyjny rynek chiński trafią polskie animowane hity dla dzieci, m.in. „Ferdynand Wspaniały”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc” i „Lis Leon”. A już w kwietniu na wielkich targach telewizyjnych w Cannes, TVP zaprezentuje m.in. dwa najnowsze seriale: „Słodkie życie” i „BarON24”.

Przypomnijmy, że już w zeszłym roku do Chin trafiły seriale „Głęboka woda”, „Londyńczycy”, „Chichot losu”, „Rezydencja” i „Dom nad rozlewiskiem” - także do Rosji, a na Ukrainę - serialowe wersje „Starej Baśni”, „Wiedźmina” i "Ogniem i mieczem", zaś do Brazylii - seria dokumentalna TVP „Tajemnice Watykanu” i pięć różnych polskich dokumentów i fabuł (m.in. „Umarła klasa” i „Personel”).


GGU
informacja TVP
Ostatnia aktualizacja:  18.03.2014
Zobacz również
fot. TVP
Polskie akcenty na T-Mobile Nowych Horyzontach
Chimney wydaje przewodnik po funduszach filmowych. Zapraszamy na promocję i seminarium!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll