PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wrześniu 2013 roku przeprowadziła drugą kontrolę 21 dostawców usług audiowizualnych na żądanie VOD. Przypomnijmy, że przeprowadzanie kontroli wideo na żądanie stało się możliwe po wprowadzeniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w 2012 roku.

W działaniach kontrolnych KRRiT monitorowała z jednej strony realizację ustawy medialnej, z drugiej -  rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad ochrony małoletnich. Jak donosi Rada, poprzednia kontrola,  która odbyła się w pomiędzy  kwietniem a lipcem 2013 tego roku wykazała, że duża część dostawców w wielu punktach naruszała przepisy ustawy i rozporządzenia. Przewodniczący Krajowej Rady zażądał od dostawców usług medialnych udzielenia wyjaśnień oraz podjęcia działań zmierzających do usunięcia stwierdzonych uchybień.


fot: Kaminski / Fotorzepa / Forum

Zdaniem Rady, druga kontrola wykazała, że większość internetowych dostawców usług audiowizualnych dostosowała swoje usługi do wymogów ustawy o radiofonii i telewizji we wskazanych przez KRRiT obszarach.

Jednym z pozytywnych efektów kontroli jest fakt, że po interwencji KRRiT 17 dostawców usług medialnych (81proc.) oznaczało audycje symbolami graficznymi odpowiadającymi kategoriom wiekowym odbiorców na etapie wyboru z katalogu, natomiast 15 (70 proc.) znakowało swoje audycje podczas ich trwania.

Niestety, to, co szczególnie interesuje środowisko filmowe, czyli sprawa repertuaru, nadal pozostawia wiele do życzenia. Jak pisze na swoich stronach Rada, „dostawcy w stopniu niesatysfakcjonującym realizowali wymogi ustawy obligujące ich do promowania audycji europejskich”.  Nie ma także poprawy oferty audycji dla niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku lub słuchu. KRRiT zwróciła uwagę na konieczność większego zaangażowania dostawców usług medialnych na żądanie w promowanie audycji europejskich oraz rozszerzenia oferty o audycje z udogodnieniami dla niepełnosprawnych.

Kontroli zostały poddane następujące serwisy: Vod.TVP.pl, TVNPlayer.pl, Ipla.tv, Iplex.pl, Kinoplex.pl, Vodeon.pl, Cineman.pl, Vod.interia.tv, Outfilm.pl, Strefa vod.pl, Vod.pl, Wp.tv, Gazeta.tv, Interia.tv, Tvs.pl, Edusat.pl, Eska.tv , Polotv.Pl, Rbl.tv, TV Disco.pl, 4fun.tv.
WRÓB
KRRiT
Ostatnia aktualizacja:  6.11.2013
Zobacz również
USA: premiera kinowa = premiera VOD?
Filmy Studia Munka na festiwalu w Cottbus
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll