PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  11.05.2012
Już 21 maja rozpocznie się ScriptFiesta - pierwsze takie wydarzenie organizowane przez Warszawską Szkołę Filmową. To prawdziwa uczta dla scenarzystów: pięć dni wykładów, spotkań, prelekcji i imprez towarzyszących.

Festiwal rozpocznie się unikalnym wydarzeniem pt. "TARGOWISKO TWÓRCZOŚCI". Autorów chętnych do udziału osobiście zaprasza Maciej Ślesicki - scenarzysta, reżyser, producent i dobry pedagog.

 

Podczas festiwalu będzie można osobiście spotkać  takie osobowości jak: 

•    Marcin Dorociński – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy
•    Agata Kulesza  – aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa
•    Agnieszka Pilaszewska – aktorka, autorka serialu „Przepis na życie”
•    Przemysław Nowakowski – główny scenarzysta „Bez tajemnic”
•    Jan Purzycki – scenarzysta „Wielkiego Szu”, „Piłkarskiego Pokera”, „Złotopolskich”
•    Cezary Harasimowicz – scenarzysta „300 mil do nieba”, „Ja wam pokażę!”

 
Gościem specjalnym festiwalu jest światowej sławy ekspert w dziedzinie scenariopisarstwa  LINDA ARONSON, autorka nagradzanych scenariuszy filmowych, telewizyjnych i teatralnych, jak również popularnych powieści. Jej znakiem rozpoznawczym są wykłady na temat nielinearnych i równoległych form prowadzenia narracji w filmie i produkcjach telewizyjnych.


UCZESTNICTWO W FESTIWALU JEST PROSTSZE NIŻ MYŚLISZ ! 
Wystarczy zarejestrować się, wypełniając formularz pod adresem:  http://scriptfiesta.pl/?p=359 . REJESTRACJA JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁA ! Wstęp na festiwal jest BEZPŁATNY. 

Każdy zarejestrowany uczestnik Festiwalu otrzyma identyfikator, katalog oraz prawo do 10% zniżki w płatnych tematycznych warsztatach scenariuszowych, które odbędą się w Warszawskiej Szkole Filmowej w roku 2012.

Warszawska Szkoła Filmowa, jedna z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce,  została założona w 2004 roku przez Fundację Edukacji    i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA.

Uczelnia kształci w ramach następujących kierunków (specjalności) studiów: Reżyseria, Montaż Filmowy, Filmoznawstwo Praktyczne, Produkcja Filmowa. W roku akademickim 2012/2013 uczelnia planuje uruchomić kolejne dwa, atrakcyjne w swoim nowoczesnym ujęciu, kierunki studiów: aktorski i operatorski. Oprócz studiów I stopnia, realizowane są też inne formy kształcenia (kierunki prowadzone na poziomie szkoły policealnej oraz kursy): Aktorstwo, Kierunek Operatorski, Fotografia, Kurs Filmowy, Kurs Aktorski, Kurs Scenariuszowy, Kurs Montażu, Kurs Wokalny i Kurs Charakteryzacji Filmowej.

Warszawska Szkoła Filmowa wzorowana jest na modelu artystycznych szkół filmowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jej słuchacze zdobywają liczne nagrody na festiwalach i przeglądach filmowych. Wykłady prowadzą najwybitniejsi specjaliści polskiego kina: Bogusław Linda, Maciej Ślesicki, prof. Bogdan Dziworski, prof. Krzysztof Zanussi, prof. Janusz Majewski, dr hab. Andrzej Ramlau, dr Andrzej Domalik i inni.
   
Poza praktyczną edukacją szkoła organizuje wydarzenia na skalę międzynarodową - zaprasza gwiazdy światowego i polskiego filmu oraz teatru. Do tej pory uczelnię odwiedzili: Izabella Rossellini, Laura Dern, Patrick Swayze, Lisa Niemi, Claude Lelouch, Miroslav Ondříček, Jiři Menzel, Agnieszka Holland, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kolberger, Marek Koterski, Feliks Falk i Krzysztof Krauze.

W ciągu ostatnich lat Warszawska Szkoła Filmowa  była organizatorem,  bądź współorganizowała dziesiątki wydarzeń kulturalnych w całym kraju. Do najważniejszych imprez cyklicznych należą: Kameralne Lato, Europejski Festiwal Młodego Kina i Festiwal Polskich Filmów Niezależnych. Od 2009 roku WSF organizuje dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, autorski projekt Akademii Filmoteki Szkolnej, skierowany głównie do nauczycieli intensywny program edukacyjny, dotyczący wiedzy o filmie.

Szkoła została objęta patronatem Ministra Kultury.
GU
WSF
Ostatnia aktualizacja:  20.06.2012
Zobacz również
Gdynia: Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaprasza na Forum
Gdynia. Znamy laureatów nagród PISF!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll