PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU

16 lipca rusza nabór do drugiej tury projektu dokumentalnego "Moje 89 Pokolenie", który jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Moje 89 Pokolenie" to projekt, którego celem jest stworzenie filmu dokumentalnego, będącego portretem pokolenia wolnej Polski - młodych ludzi urodzonych po upadku komunizmu, dla których czasy PRL-u to jedynie opowieści rodziców lub akapity w podręcznikach do historii. Projekt nie ma być jednak zwykłym dokumentem, lecz filmem stworzonym przy pomocy tzw. crowdsourcingu, czyli na bazie materiałów nadesłanych przez internautów, którzy dobrowolnie zaangażują się w projekt.

fot. AKPA

Paweł Jóźwiak-Rodan zachęca do współpracy i współtworzenia każdego, kto pragnie wyrazić siebie i swoją wizję pokolenia 89+. Wystarczy chwycić do rąk kamerę, aparat cyfrowy, a nawet komórkę i nakręcić świat widziany oczyma przedstawicieli pokolenia wolnej Polski. Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób urodzonych nie wcześniej niż w 1989 roku, najlepiej jeśli to one będą nie tylko bohaterami, ale i twórcami materiału. Osoby starsze również mogą zgłosić swoje nagrania - wystarczy, że znajdą bohaterów w odpowiednim wieku.

Wokół projektu zgromadziła się już niemała grupa zainteresowanych osób, które na bieżąco śledzą jego rozwój przy pomocy platformy udostępnionej przez www.millionyou.com, a także na stronie projektu (www.mojepokolenie.pl) oraz jego profilu na Facebooku. Można tam nie tylko zapoznać się z ideą i regulaminem projektu, ale również posłuchać podpowiedzi reżysera, scenarzysty i podyskutować, podzielić się informacjami z innymi zainteresowanymi.

16 lipca 2012 rusza druga tura projektu. Nakręcone filmy można przesyłać na stronę projektu na portalu filmowym Millionyou do 15 października 2012. Najciekawsze materiały staną się częścią pełnometrażowego filmu dokumentalnego, którego premiera planowana jest na 2013 rok podczas Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym.


dd
PISF/www.mojepokolenie.pl
Ostatnia aktualizacja:  16.07.2012
Zobacz również
Ken Loach sięga po Prix Lumière
Zostań jurorem festiwalu Pięć Smaków!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll