PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  5.08.2018
4 sierpnia 2018 roku zakończył się 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Galę zakończenia prowadziła dyrektor imprezy Grażyna Torbicka. Poznaliśmy zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych.
W tym roku zakwalifikowane zostały aż trzydzieści cztery produkcje z całego świata. Do Kazimierza przyjechały filmy m.in. z Niemiec, Kanady, Hiszpanii, Holandii i Francji. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem festiwalowej publiczności. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców.

Grażyna Torbicka, fot. Jacek Czerwiński

Jury w składzie Gabriela Muskała (aktorka, dramatopisarka), Urszula Antoniak (reżyserka, scenarzystka filmowa) i Piotr Domalewski (aktor, reżyser, scenarzysta) postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

I nagroda w wysokości 5000 zł: „LOWER HEAVEN” (reż. Emad Aleebrahim Dehkordi) – jury doceniło filmową spójność i kompletność, a także świetne ujęcie wątków, zaczerpniętych z biblijnych przypowieści i antycznej tragedii;

II nagroda w wysokości 3000 zł: „SIOSTRY” (reż. Michał Hytroś) – nagroda za pomysł! Jury zachwyciła koncepcja przedstawienia w zabawny sposób opowieści o sprawach ostatecznych;

III nagroda w wysokości 2000 zł: „NA ZDROWIE!” (reż. Paulina Ziółkowska) – doskonały przykład filmu, który pokazuje gdzie kończy się wyobraźnia, a zaczyna animacja i jak banalne kichnięcie może być arcydziełem. Impresja, metafora, zabawa formą i kolorem.

Jury dodatkowo postanowiło wyróżnić:


Jurorzy, organizatorzy festiwalu oraz reżyserka "Córki", fot. Jacek Czerwiński

ALEKSANDRĘ RODZIK za rolę w filmie „Tsantsa” – za intensywność i autentyczność emocji postaci, dzięki którym zapominamy, że na ekranie widzimy aktora;

  film „CÓRKA” (reż . Mara Tamkovich) – za film, któremu pomimo krótkiej formy znakomicie udało się pokazać długą drogę dochodzenia do sprawiedliwości; drogi tym trudniejszej, że przebytej w systemie, gdzie prawo nie funkcjonuje;

ERI MIZUTANI za reżyserię filmu „Proszę o ciszę” – za bezpretensjonalność i umiejętność pokazania siły tam, gdzie pozornie tkwi słabość, za inspirację i nadzieję.

Statuetkę „She’s Mercedes” otrzymała z kolei MARA TAMKOVICH. „Inicjatywa „She’s Mercedes” skierowana jest do kobiet różnych profesji, które wzajemnie się inspirują, dzielą spostrzeżeniami na temat osiągnięć w pracy zawodowej, życia prywatnego, realizowania pasji i właściwego zbalansowania wszystkich dziedzin życia.


WRÓB
Dwa Brzegi
Ostatnia aktualizacja:  5.08.2018
Zobacz również
Nie żyje Piotr Szulkin
Znamy zwycięzców 18. MFF Nowe Horyzonty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll