PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Od 2 kwietnia internauci mogą głosować na najlepsze filmy konkursów ID FILM. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi aż 140 000 zł. Wyniki głosowania poznamy 13 kwietnia podczas uroczystej Gali Otwarcia festiwalu Off Plus Camera, patrona platformy ID FILM.

W ramach ID FILM organizowanych zostało kilka różnorodnych konkursów. Ty Plus Festiwal, Allegro Short Film oraz Relacja z Wydarzenia to dobrze znane konkursy w ramach Bierzcie i Kręćcie. Spośród wszystkich nadesłanych filmów jury każdego konkursu wybrało najlepsze propozycje, które przeszły do finalnego etapu, jakim jest głosowanie publiczności. W kategorii Ty Plus Festiwal, których celem było promowanie festiwalu Off Plus Camera, do ścisłego finału zakwalifikowały się cztery filmy: „Płaskie kino”, „Proste”, „Artysta” i „Miasto w kinie, kino w mieście”. Relacja z Wydarzenia to konkurs, w którym liczył się przede wszystkim dobry refleks i umiejętność uchwycenia danego wydarzenia. Filmy oceniali jurorzy związani ze stacją TVN24. Do finału zakwalifikowali filmy: „Kitesurfer”, „Pościg policyjny w Białymstoku”, „Jazda autostradą A1 pod prąd” oraz „Kolizja narciarza ze snowboardzistą w Białce Tatrzańskiej”. W konkursie Allegro Short Film, na najlepszy krótkometrażowy film fabularny, jury pod przewodnictwem Wojciecha Szumowskiego wybrało swoich faworytów: „Armagedon KUR”, „Ostatni rozdział”, „Winda” i „Instynkt”.
W konkursie Grolsch Film Works: Życie to sztuka wyboru – choose interesting, filmy oceniali Czesław Mozil, Kacper Sawicki i Grzegorz Kuczeriszka. W gronie zwycięzców znalazły się: „Przypadek Cyryla B.”, „2323” oraz „Zielony”. Dodatkowo w tej kategorii jury wybrało 11 innych filmów, na które również można głosować. O Nagrodę Publiczności, oprócz finalistów walczyć będą: „Chomik”, „Despota”, „Jabłka”, „Janek G.- jak to się zaczęło”, „Keep going”, „My way”, „Pomocna dłoń”, „Szach mat”, „Zgrolschenie”, „Żarówka” oraz „Życie to sztuka wyboru”.

W konkursie Powiedz… A, współorganizowanego przez firmę Mercedes, jury w składzie: Michał Żebrowski, Ewa Łabno-Falęcka i Artur Reinhart, wybrało trzy filmy: „A…”, „Jest bliżej” i „Nowy Mercedes A”.

Głosowanie na finałowe filmy wszystkich konkursów ID FILM odbywa się za pośrednictwem strony ID FILM (http://idfilm.pl/), gdzie każdy może oddać głos na swojego faworyta w poszczególnych kategoriach. Zwyciężą filmy, które zdobędą największą ilość głosów.


OFF PLUS CAMERA
Ostatnia aktualizacja:  5.04.2012
Zobacz również
Dyrektor festiwalu w Gdyni o filmach konkursowych
52. KFF: tytuły w konkursie polskim
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll