PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  24.05.2016
W Świnoujściu trwają zdjęcia do komedii „Szkoła uwodzenia Czesława M.”. Reżyserem filmu jest Aleksander Dembski.
"Szkoła uwodzenia Czesława M." to historia popularnego muzyka, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces? Tego dowiemy się już w październiku 2016 roku, kiedy film trafi do kin.


Kadr z filmu "Szkoła uwodzenia Czesława M.". Fot. R. Jaworski/Next Film.

"Szkoła uwodzenia Czesława M.", której reżyserem i współscenarzystą jest Aleksander Dembski, ma być ciepłą i optymistyczną historią o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi.  To komedia o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów z oryginalną ścieżką dźwiękową. W roli głównej wystąpi Czesław Mozil. - Rok temu, pracując nad scenariuszem, zastanawiałem się, kto byłby odpowiedni do roli awanturnika, pijaka i kobieciarza, którego na dodatek wszyscy kochają. Ktoś wtedy zadzwonił do mnie i mówi: „Widziałeś? Mozil mówił na Pudelku, że chciałby kiedyś zagrać w filmie”. Wtedy mnie olśniło. Nie znaliśmy się, ale zdobyłem do niego kontakt i zadzwoniłem. Czesław oczywiście nie odebrał nieznajomego numeru. Gdy już straciłem nadzieję, przyszedł sms: „Kto dzwoni?”. Odpowiedziałem: „Aleksander Dembski, reżyser. Robię film o kobietach i alkoholu, chciałby cię zatrudnić”. Spotkaliśmy się. I tak się zaczęło - opowiada Aleksander Dembski.
 
Czesław Mozil, wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista, znany jest szerokiej publiczności jako lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Jego album „Debiut” został dwukrotnie wyróżniony platynową płytą. Urodzony w Polsce i wychowany w Danii absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej to nie tylko osobowość artystyczna, ale i telewizyjna. W 2011 roku został jurorem w popularnym programie talent show „X Factor”. Rolą tytułową w „Szkole uwodzenia Czesława M.” debiutuje jako aktor pierwszoplanowy, ale już wcześniej zagrał m.in. w filmie Weroniki Migoń "Facet (nie)potrzebny od zaraz".

Aleksander Dembski za filmy "Basia z Podlasia" i „Kocham Cię jak Irlandię” został nagrodzony m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty oraz Krakowskim Festiwalu Filmowym. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 19 kwietnia w Warszawie. Odpowiada za nie Andrzej Wojciechowski. Produkcją "Szkoły uwodzenia Czesława M." zajmują się Agora S.A. oraz Match&Spark.


MZ
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  24.05.2016
Zobacz również
fot. R. Jaworski/Next Film
[wideo] "Deja vu" - relacja z premiery cyfrowej
Dodatkowy casting i zdjęcia do "Wołynia"!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll