PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
14. Festiwal Grand OFF rozpocznie się 23 listopada i potrwa do końca miesiąca. W ramach Festiwalu odbędą się projekcje filmów nominowanych w 11 kategoriach oraz warsztaty z twórcami. Wszystkie wydarzenia będą mieć charakter online.
W 11 kategoriach konkursowych wezmą udział filmy z całego świata. W kategorii polskiej znalazły się tytuły: „Bransoletka” Jakuba Dobkiewicza, „Czempion” Grzegorza Porzezińskiego, „Festyn” Grzegorza Krawca, „Szklane negatywy” Jana Borowca i „Stary człowiek i wiadro” Tomasza E. Rudzika. Cześć filmów widzowie będę mogli obejrzeć na Facebooku Festiwalu.

Gościem specjalnym podczas ceremonii wręczenia nagród GrandOff 2020 będzie Ewa Wiśniewska.

W ramach Festiwalu odbędą się również warsztaty z twórcami:

Poniedziałek 23.11.2020 godz. 12:00
Warsztaty Scenariusz
Prowadząca: Małgorzata Imielska
Reżyserka, scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej filmy dokumentalne dotyczą głównie II wojny światowej i Holocaustu. Tworzy także spektakle teatru telewizji. Ostatnio zrealizowała swój pierwszy film fabularny film pt.: "Wszystko dla mojej matki", który zdobył 6 nagród i 7 nominacji w Polsce i za granicą.
Jak powstaje scenariusz filmowy i na czym polega technika pracy scenarzysty? Czym są punkty zwrotne i jak tworzy się postacie bohaterów? Podstawy zasad dramaturgii filmowej i formatu scenariusza uzupełnią ćwiczenia z konstruowania własnych fabuł i nowoczesnych sposobów pracy nad dialogami.

Wtorek 24.11.2020 godz. 12:00
Warsztaty operatorskie
Prowadzący: Andrzej Wojciechowski i Sara Wojciechowska - operatorzy filmowi, pracujący przy takich produkcjach jak: „Moje córki krowy”, „Plan B”, „Zabawa zabawa”.
Jak tworzyć oryginalne, niebanalne lub nawet eksperymentalne zdjęcia filmowe. Na czym polega ciekawe ujęcie. Poszukiwanie własnego języka filmowego – inspiracje, teoria i praktyka. Tworzenie wizualnej struktury filmowych narzędzi w procesie kreacji obrazu – kamera, obiektywy, światło, korekcja barwna.

Środa 25.11.2020 godz. 12:00

Warsztaty Dźwięk
Prowadzący: Dariusz Wancerz – członek zespołu Carrion, kompozytor i realizator dźwięku. Pracował przy takich filmach jak: Cmentarz żydowski w Warszawie, Szklane negatywy, Jadwiga Jankowska-Cieślak. Dotknięcie.
Różnica między dobrym a złym dźwiękiem w filmie. Składowe ścieżki dźwiękowej (dialogi, efekty, synchroniczne, atmosfery, muzyki) z prezentacją przykładów. Omówienie podstawowych błędów popełnianych przy nagrywaniu dźwięku na planie. Prezentacja sprzętu do nagrywania dźwięku w filmie.

Czwartek 26.11.2020 godz. 12:00
Warsztaty Montaż
Prowadząca: Katarzyna Drozdowicz
Rytm i tempo. Dramaturgia i narracja. Psychologia postaci i dynamika bohatera. Konstrukcja. Czym montaż to sklejka czy budowanie znaczeń? Jak „zobaczyć” montaż? Jakie cechy powinien mieć montażysta i jaka jest jego rola w twórczym procesie powstawania dzieła filmowego. Na te i inne pytania spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź poprzez dyskusje i wymianę doświadczeń.

Piątek 27.11.2020 godz. 12:00
Warsztaty Reżyseria
Prowadzący: Tomasz Drozdowicz - polski reżyser, scenarzysta i producent. Reżyser takich filmów jak: „Maksymiuk”, „Koncert na dwoje”, „Człowiek, który zatrzymał Rosję”.
Różnica pomiędzy dokumentem a fabułą i o tym, że coraz częściej te różnice ulegają zatarciu i dlaczego tak się dzieje. Na czym polega współpraca pomiędzy członkami ekipy filmowej i roli reżysera w tej grupie. Development, reprodukcja oraz dystrybucja czyli o tym jak zacząć projekt i jak sprzedać gotowe dzieło. Różnica w pracy z zawodowym aktorem a bohaterem dokumentalnym. Zrealizujemy przynajmniej dwie scenki filmowe: dokumentalną i fabularną.

Oficjalna strona Festiwalu: www.grandoff.eu
JB
Festiwal Grand OFF
Ostatnia aktualizacja:  20.11.2020
Zobacz również
Program 45. FPFF
"Dziura w głowie" z wyróżnieniem festiwalu L'Europe autour de l'Europe
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll