PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Nagrodzony Nagrodą Publiczności na tegorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym, film otwarcia Krakowskiego Festiwalu Filmowego - „Koncert na dwoje” Tomasza Drozdowicza będzie ostatnią projekcją w ramach cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2018, prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Film jest portretem słynnego dyrygenta, pianisty i kompozytora Jerzego Maksymiuka oraz jego żony Ewy. Był rozwijany w ramach programu DOC LAB POLAND.
12 grudnia, środa, godz. 19.30
Kino Iluzjon, ul. Ludwika Narbutta 50A, Warszawa
Wstęp wolny. Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami filmu.
Współorganizatorami pokazu są: FINA – Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny i kino Iluzjon.

Dyrygent, pianista, kompozytor Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Film jest wzruszającą i pełną humoru opowieścią o pasji, muzyce i miłości.

„Koncert na dwoje” miał premierę na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie był filmem otwarcia.  W październiku zdobył Nagrodę Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W kinach pojawi się wiosną 2019. 

Reżyseria: Tomasz Drozdowicz, scenariusz: Maria Nockowska, zdjęcia: Andrzej Wojciechowski, dźwięk: Jacek Plichta, Piotr Nartowski, Rafał Wyżykowski, Michał Potocki, montaż: Tomasz Drozdowicz, kierownictwo produkcji: Maria Grąziewicz, producenci: Beata Hyczko, Tomasz Drozdowicz, produkcja: Studio Filmowe Autograf, Fundacja Kultury Polskiej, TVP S.A.

***

DOC LAB POLAND HOT SELECTION to cykl pokazów najciekawszych i najbardziej nagradzanych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Pierwsza projekcja ("Królowa ciszy" Agnieszki Zwiefki”) odbyła się w grudniu 2016 roku, w 2017 roku organizatorzy zorganizowali 6 projekcji, między innymi filmów "Najbrzydszy samochód świata" Grzegorza Szczepaniaka, "Badjao. Duchy z morza" Elizy Kubarskiej i „Miss Holocaust” Michaliny Musielak. Tegoroczne HOT SELECTION otworzył 12 września pokaz laureata Festiwalu IDFA, filmu „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego. Drugim prezentowanym w ramach cyklu filmem był nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Książę i Dybuk”, trzecim – obsypany nagrodami „Over the limit” Marty Prus. W listopadzie organizatorzy pokazali dwa nowe dokumenty Marcina Sautera: „Żalanasz. Pusty brzeg” i „Urosłam kiedy spałaś” i nagrodzoną Złotym Lajkonikiem „Miłość bezwarunkową” Rafała Łysaka. Cykl jest częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w ramach którego podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego zostały też zorganizowane warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności.

Ostatni tegoroczny pokaz organizowany jest w partnerstwie z FINĄ – Filmoteką Narodową Instytutem Audiowizualnym i kinem Iluzjon.

DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych dokumentalistów, łączący konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży. W 2018 r. w DOC LAB POLAND wzięły udział w sumie 24 projekty dokumentalne w fazie developmentu lub montażu, reprezentowane przez zespoły składające się z reżysera i producenta. Dodatkowym, ważnym elementem programu był market koprodukcyjny organizowany dla kolejnych ok. 40 producentów z Polski i zagranicy. W ramach publicznych prezentacji oraz marketu koprodukcyjnego podczas tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbyło się ok. 800 indywidualnych spotkań branżowych. Uczestnicy programu otrzymali nagrody o łącznej wartości 86 tys. zł.

W grudniu zostanie ogłoszony nabór na piątą edycję programu.

AK
DOC LAB POLAND
Ostatnia aktualizacja:  4.12.2018
Zobacz również
fot. DOC LAB POLAND
Dwa polskie krótkie metraże na festiwalu Sundance
PISF przyznało środki na produkcję filmów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll