PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
27 maja 2016 roku w Los Angeles ruszają zdjęcia do najnowszej krótkometrażowej produkcji Papaya: Zoe Antoniego Nykowskiego. Film będzie poruszał bardzo ważny, ale na większej części globu przemilczany problem „nie gwałtu”. Zjawiska, którego ofiarami padają kobiety.
- Czym tak naprawdę jest NIE GWAŁT (z ang. NOT RAPE)? Ma on miejsce wtedy kiedy stoisz w kostiumie i gapią się na ciebie. Gapią się na biodra, uda, pośladki, piersi, każą ci się przejść. Ty masz wtedy dziwne przeczucie, że nie chodzi tylko o to czy ich majtki z najnowszej kolekcji będą na tobie leżeć. Im, a zwłaszcza facetowi siedzącemu cicho z boku, który patrzy na twój wyposzczony brzuch o sekundę za długo, chodzi o coś więcej. To jest właśnie NIE GWAŁT. I nikomu tego nie wytłumaczysz, bo co powiesz, że koleś się za długo patrzył? Każda kobieta wie o co chodzi. Każda bez wyjątku. Zapytajcie o to swoje matki, siostry, koleżanki, dziewczyny, córki, szefowe, kasjerki i nauczycielki. Doświadczają tego ze strony swoich mężów, wujków, kolegów, i obcych mężczyzn. Historia Zoe to historia dziewczyny, która doświadcza NIE GWAŁTU codziennie. Pracując od 14. roku życia w Azji, USA, Europie, jako modelka, tłamsi i chowa upokorzenie, poczucie wstydu, aż pewnego dnia tama pęka. To historia bolesnego dojrzewania w świecie, w którym głód niewinności, młodości i niedojrzałości są podstawową walutą – wyjaśnia reżyser i scenarzysta filmu, Antoni Nykowski.

"
Zoe" opowiada o losach osiemnastoletniej dziewczyny, która swój szczyt kariery w modelingu ma już za sobą. W momencie, w którym rozstaje się ze swoją partnerką, dowiaduje się, że ma jeszcze dług u booker’a. Zdesperowana dziewczyna szuka wyjścia z beznadziejnej sytuacji, które daje jej ex-model – obecnie promotor kiepsko zarabiających modelek. Zoe trafia z deszczu pod rynnę – szybko okazuje się, że rozpoczyna „przygodę” w zupełnie innym rodzaju biznesu.  Reżyserem i scenarzystą filmu jest Antoni Nykowski, związany na stałe z Papaya, a pracujący wcześniej m.in. dla Mercedesa, McDonald’s, Reserved i Orlenu. Natomiast autorem zdjęć jest Michał Dąbal, który niedawno skończył pracę nad dramatem Blind z Demi Moore i Alekiem Baldwinem w rolach głównych. Produkcją zajęli się Kacper Sawicki (producent m.in. nagradzanego na całym świecie filmu science-fiction "Embers", a także "The Life Of Death" - patrz ramka, "Apotheke: The Bridge Band" i "All My Loved Ones") oraz Sebastian Jurczek ("Zoe" jest jego pierwszym filmem w Papaya).

Papaya jest niezależnym domem produkcyjnym, który specjalizuje się w produkcji contentu, filmów reklamowych, fabularnych oraz teledysków. Papaya realizuje swoje produkcje na całym świecie, prowadząc równocześnie biura w Warszawie i Londynie. Jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu dla młodych twórców Papaya Young Directors.

Więcej informacji:
http://papaya-films.com
http://zoethemovie.com

WRÓB
Papaya Films
Ostatnia aktualizacja:  9.04.2016
Zobacz również
Tarnowski laur dla Witold Sobocińskiego
Śląski Fundusz Filmowy - dofinansowania
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll