PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  3.12.2011

Złota Żaba dla Jolanty Dylewskiej za zdjęcia do filmu "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland.

Konkurs Główny
-
Złota Żaba dla Jolanty Dylewskiej za film W ciemności

- Srebrna Żaba dla Mahmooda Kalari za film Rozstanie

- Brązowa Żaba dla Robbiego Ryana za film Wichrowe wzgórza

  Kadr z filmu "W ciemności", fot. Kino Świat

Konkurs etiud studenckich
-
Złota Kijanka dla Balazsa Revesza za film Finale Reżyser: Balazs Simonyi
- Srebrna Kijanka dla Nicolasa VillegasaHernandez za film Ludzie Normalni Reżyser: Piotr Złotorowicz
- Brązowa Kijanka dla Sin Huhkraj za film Raju Reżyser: Max Zähle 

Konkurs Debiutów Operatorskich
-
Złota Żaba dla Radosława Ładczuka za film Sala Samobójcow

Konkurs Debiutów Reżyserskich
-
Złota Żaba dla Karla Markovicsa za film Oddech

Konkurs Filmów Polskich 
- Złota Żaba dla Sali samobójcówJan Komasa i Radosław Ładczuk

Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych
-
Złota Żaba dla  Łukasza Żala i Piotra Bernasia za film Paparazzi
- wyróżnienie dla Wojciecha Staronia za film  Argentyńska lekcja

Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych
-
Złota Żaba dla Tomasza Wolskiego za film Lekarze 
- Wyróżnienie dla Steve'a Sanguedolce za film Blinding

Zwycięzca Konkursu Etiud Studenckich Balazs Revesz prócz Złotej Kijanki  za film "Finale" w reżyserii Balazsa Simonyi  otrzymał również nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Nagrodę w Konkursie Wideoklipów zdobył "Manchester Orchestra ‘Simple Math' reżyseria: DANIELS autor zdjęć: Jackson Hunt, nagrodę za najlepsze zdjęcia w tym konkursie zdobył Karl Erik Brøndbo do wideoklipu DU ‘So Hot’ reżyseria: Karl Erik Brøndbo, Solfrid Kjetsåa.

Nagrody w Konkursie Nagrody Europejskie w Kadrze otrzymały kampanie społeczne: "Czy zamierza Pan zajść w ciążę", "Na tropie funduszy", "Kultura sie liczy!" i "Opole tu się żyje zmianami".

Specjalne Złote Żaby zostały przyznane za szczególną wrażliwość wizualną dla scenografa - Johna Fiska, dla aktora - Klausa Marii Brandauera i dla autora zdjęć - Johna Seala.

Filmy zostały wybrane spośród nominacji:

Złota Żaba  - Konkurs główny
Nominacje
Szpieg Hoyte Van Hoytema 
Trzy  Frank Griebe 
Coriolanus  Barry Ackroyd 
Musimy porozmawiać o Kevinie Seamus McGarvey 
Wstyd Sean Bobbitt 
Melancholia Manuel Alberto Claro 
Drzewo życia Emmanuel Lubezki 
Człowiek z Hawru Timo Salminen 
Młyn i krzyż  Lech J. Majewski Adam Sikora 
Nie ma tego złego Eric Kress 
Róża Piotr Sobociński jr 
Rozstanie Mahmood Kalari 
W ciemności Jolanta Dylewska 
Nagroda Wojciech Staroń 
Wichrowe wzgórza Robbie Ryan

Złota Kijanka - Konkurs etiud studenckich
Nominacje
Bloody eyes reżyseria: Joachim Olender autor zdjęć: Johan Legraiekraj: Francja
Bullet Catcher, The reżyseria: Jonathan Thompson autor zdjęć: John Macdonaldkraj: USA
Canvas reżyseria: Jaime Serrano autor zdjęć: Patricia Torreskraj: Hiszpania
Collegians, The reżyseria: Bryan Lewis autor zdjęć: Matthew Ryankraj: USA
Cost, The reżyseria: Brian Sturgulewski autor zdjęć: Adam Habibkraj: USA
Czerwony punkt  reżyseria: Dario Ferrerautor zdjęć: Dario Ferrerkraj: Hiszpania, Polska
Dark Desert Highway reżyseria: Nathan Kincaid autor zdjęć: Michael Streetkraj: USA
Daybreak reżyseria: Erick Garcia autor zdjęć: Oswaldo Toledanokraj: Meksyk
Finale reżyseria: Balazs Simonyi autor zdjęć: Balazs Reveszkraj: Węgry
Hades reżyseria: Milos Savic autor zdjęć: Nicu Mihailescukraj: Niemcy
Junk love reżyseria: Nikolaj Feifer autor zdjęć: Signe Munk Benckekraj: Dania
Lion Shadows, The reżyseria: Riccardo Spinotti autor zdjęć: Nilo Zimmermannkraj: USA
Long And Lonesome Road, A (Bonny And Clyde) reżyseria: Simon Ritzler autor zdjęć: Carlo Jelavickraj: Niemcy
Ludzie Normalni reżyseria: Piotr Złotorowicz autor zdjęć: Nicolas Villegas Hernandezkraj: Polska
Moth reżyseria: Meryl Tankard autor zdjęć: Boris Vymenetskraj: Australia
Nina Argentyna reżyseria: Terese Andren autor zdjęć: Iga Miklerkraj: Argentyna, Szwecja, Uruguay
People's Wardrobe, The reżyseria: Peter McPhee Cruz autor zdjęć: Christiaan Muñozkraj: Chile
Placebo reżyseria: Itamar Moreno autor zdjęć: Ami Jacobskraj: Izrael
Raju reżyseria: Max Zähle autor zdjęć: Sin Huhkraj: Indie, Niemcy
Reszta jest milczeniem reżyseria: Paweł Hejbudzki autor zdjęć: Kajetan Pliskraj: Polska
Strona A reżyseria: Jakub Pączek autor zdjęć: Jacek Kędzierskikraj: Polska
Submerged reżyseria: Johannes Leistnerautor zdjęć: Johannes Prauskraj: Niemcy
Teardrop reżyseria: Damian John Harperautor zdjęć: Friede Clauszkraj: Niemcy
Terminal phase reżyseria: Marta Génovaautor zdjęć: Adrián Hernándezkraj: Hiszpania
Unremarkable Life, An reżyseria: Jonathan Herzbergautor zdjęć: Christian Paulussenkraj: Holandia

Konkurs Debiutów Operatorskich 
Nominacje 
Kyss Mig Ragna Jorming Alexandra-Therese Keining 
Lęk wysokości Piotr Niemyjski Bartosz Konopka 
Noordzee, Texas Bavo Defurne Anton Mertens 
Secuestrados Pedro J. Márquez Miguel Ángel Vivas 
Vergiss dein Ende Andreas Kannengießer Stephan Fallucchi 
Combat girls. Krew i honor David Wnendt Jonas Schmager 
Sala samobójców Jan Komasa Radosław Ładczuk 
Piekło Markus Förderer Tim Fehlbaum 
Fala upałów Jean-Jacques Jauffret Samuel Dravet 
Ki Łukasz Gutt Leszek Dawid

Konkurs Debiutów Reżyserskich 
Nominacje
Fala upałów Jean-Jacques Jauffret 
Sala samobójców Jan Komasa 
Oddech Karl Markovics 
Attenberg Athina Rachel Tsangari 
Vergiss dein Ende Andreas Kannengießer 
Secuestrados Miguel Ángel Vivas 
Ostatnia runda Julio Jorquera Arriagada 
Swobodne spadanie Heidi Maria Faisst 
Lullaby for Pi Benoît Philippon 
Lęk wysokości Bartosz Konopka

Konkurs Filmów Polskich
Nominacje
Kret Piotr Rosołowski 
Daas Arkadiusz Tomiak 
Sala samobójców Radosław Ładczuk 
Ki Łukasz Gutt 
Wymyk Witold Płóciennik 
Lęk wysokości Piotr Niemyjski 
Joanna Piotr Śliskowski 
Czarny Czwartek.Janek Wiśniewski padł Jacek Petrycki

Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych 
Nominacje
Argentyńska lekcja Wojciech Staroń 
38,5 Yori Fabian 
Decrescendo Paweł Chorzępa 
Dagar emellan Erik Bäfving 
Zapomnę ten dzień Alexander Fillipov 
Aisha's Song Franklin Dow 
Niczego się nie boję! Dirk-Jan Kerkkamp 
Paparazzi Łukasz Żal Piotr Bernaś 
Co się wydarzyło na wyspie Pam? Eliza Kubarska David Kaszlikowski Łukasz Gutt 
Anne Vliegt Aage Hollander 
Solace David Procter 
Kiedyś będziemy szczęśliwi Dominik Górski 
Gefühlt Sebastian Klatt 
From Palestine with Love Niels Thastum 
Hemels Bewegen Jean Counet 
Hing Kullar Viimne 
24HH Markus Haaser 
Schody do nieba Rajesh S. Jala 
Pasos a la eternidad Haim Asias

Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych 
Nominacje
Blinding Mike Hoolboom Janice Bird Steve Sanguedolce Jeffrey Paull 
Ikuisesti sinun Anssi Leino Peter Flinckenberg 
Niewidzialne smyczki Ágnes Sós András Petróczy Károly Markert 
Vie au loin, La Xavier Arpino 
Miejsce wśród gwiazd Ismail Fahmi-Lubis Leonard Retel Helmrich 
Epilogue Michel Baudour Bram De Waele Johan Legraie 
Kołysanka z Phnom Penh Przemysław Niczyporuk 
Hell and Back Again Danfung Dennis 
Lekarze Tomasz Wolski 
Scuola di uomini Tommaso Cotronei 
How to Die in Oregon Peter Richardson 
Baranek Boży Erika Licea Pablo Ramírez Durón

KS
pluscamerimage.pl
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
Europejskie Nagrody Filmowe dla...
Plus Camerimage’11: Polskie akcenty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll