PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  20.10.2011
Se-ma-for European/Asian Express 2011 to multidyscyplinarny projekt obejmujący cztery stolice: Madryt, Paryż, Tokio i Pekin. Jego realizacja zaplanowana jest na drugą połowę 2011 roku w ramach działań związanych z polską  prezydencją w Unii Europejskiej.

Se-ma-for European/Asian Express 2011 ma na celu edukację kulturalną oraz promocję polskiej kultury i sztuki. Ponadto, za sprawą przeglądu Se-ma-for Film Festiwal on Tour 2011 wspiera młodych, utalentowanych twórców z całego świata, których filmy wzięły udział w wielkim święcie animacji lalkowej, Festiwalu Se-ma-for’a.
Kalendarium imprezy:

    Pekin: 21. - 24.10.2011
    Madryt: 28. - 30.10.2011
    Tokio: 30.11. - 04.12.2011
    Paryż: 09. - 11.12.2011

Program imprezy został stworzony z myślą zarówno o najmłodszych i początkujących, jak i starszych i bardziej doświadczonych odbiorcach sztuki filmowej i obejmuje: projekcje filmowe, warsztaty animacji w różnych technikach, koncert, wykład o historii i specyfice najsłynniejszego polskiego studia filmów animowanych na świecie.

Przegląd animowanych arcydzieł zrealizowanych w studio Se-ma-for, obejmuje twórców, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii filmu animowanego: Zenona Wasilewskiego, Daniela Szczechurę, Tadeusza Wilkosza, Edwarda Sturlisa, Stefana Schabenbecka, Zbigniewa Rybczyńskiego, Piotra Dumały, Włodzimierza Haupe, Kazimierza Urbańskiego, Pawła Partyki, Marka Skrobeckiego, Hieronima Neumanna, Stanisława Lenartowicza, Grzegorza Rogali, czy Balbiny Bruszewskiej.
 
Poza pokazami filmowymi będą organizowane również warsztaty animacji. Ich celem jest uwrażliwienie na polską kulturę i sztukę oraz przybliżenie zasad działania animacji poklatkowej. . Uczestnicy warsztatu z techniki rysunkowo-malarskiej poznają różnicę pomiędzy myśleniem o pojedynczym obrazie, w którym akcja zaczyna się i kończy na tej samej płaszczyźnie, a budowaniem napięcia w czasie, w którym każdy obraz jest tylko elementem całości. Efektem ich pracy będzie jeden, wspólny film, którego części składowe zostaną zrealizowane w pięciu miastach (Łodzi, Madrycie, Pekinie, Tokio i Paryżu). Zasługą wszystkich uczestników będzie nowa, artystyczna jakość, tworzona przy muzyce Karola Szymanowskiego. W Łodzi powstaną abstrakcyjne, monochromatyczne prace tuszem i wodą. W Pekinie z abstrakcyjnych monochromatycznych plam zostaną uzyskane kształty. W Madrycie kształtom zostaje nadany kolor. W Tokio kolor zamienia się w pozbawioną konturu grę barw. W Paryżu zaś abstrakcja kolorystyczna połączy się z abstrakcją monochromatyczną.

Z kolei podczas warsztatów lalkarskich grupa dziesięciu osób zostanie zanimowana według scenariusza opartego na motywach z twórczości Stanisława Lema. Tak jak w poklatkowym filmie lalkowym, animator (Daria Kopiec) będzie zmieniał ich pozycje, zaś operator (Emil Kumor/Bartek Śmiechowski) będzie fotografować kolejne fazy ruchu. W czterech stolicach powstaną cztery wątki, które na etapie postprodukcji, będą się przeplatać i tworzyć niebanalną, kulturową układankę. Celem warsztatów nie jest stworzenie perfekcyjnej, idealnej animacji, ale pomoc w zrozumieniu istoty animacji poklatkowej, pokazanie procesu jej powstania, ogromu pracy.

więcej informacji


GU
www.se-ma-for.com
Ostatnia aktualizacja:  16.11.2011
Zobacz również
"Zbrodnia bez kary". Węgrzy się rozliczają
KUCHNIA + FOOD FILM FEST - najsmaczniejsze filmy świata
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll