PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„We Have One Heart” Katarzyny Warzechy oraz „Własne śmieci” Darii Kopiec powalczą o Złote Mrówkojady podczas 16. edycji Lubelskiego Festiwalu Filmowego. W pozakonkursowych sekcjach lubelska publiczność będzie mogła obejrzeć siedem innych krótkometrażowych produkcji Studia Munka.
Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w Polsce międzynarodowych festiwali kina niezależnego. Od momentu powstania w 2007 roku stawia sobie za cel badanie i kreowanie trendów we współczesnym kinie autorskim promując artystów, którzy budują przyszłość kinematografii. Od 2. edycji imprezie towarzyszy część konkursowa, której laureaci otrzymują statuetki Złotego Mrówkojada. W minionych latach z nagrodami z Lublina wyjeżdżali m.in. Kuba Czekaj, Grzegorz Jaroszuk, Paweł Maślona czy Grzegorz Zariczny. Tegoroczna konkursowa rywalizacja krótkich metraży toczyć się będzie równolegle w kilku sekcjach. W konkursie Focus: Dokument o nagrodę powalczy "We Have One Heart" w reżyserii Katarzyny Warzechy.

Jego bohaterem jest znany gdański muzyk, perfomer, malarz Adam Witkowski. Po śmierci matki odnajduje on korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

Film powstał w Studio Munka SFP w ramach programu Pierwszy Dokument finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym jest firma Silver Frame, koproducentem - Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Patronem Honorowym filmu jest Miasto Gdańsk.

W ramach Focus: Animacja szansę na nagrodę w Lublinie ma natomiast film "Własne śmieci" Darii Kopiec. To zrealizowana z wykorzystaniem plasteliny niezwykle efektowna opowieść o traumatycznych spotkaniach przy rodzinnym stole. Te same sceny, motywy i klisze odtwarzane są w nieskończoność, a bohaterowie przełykają nie tylko kolejne kęsy jedzenia, lecz też gorzkie słowa wypowiadane przez najbliższych.

Film Darii Kopeć powstał w ramach programu Młoda Animacja dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Likaon.

O tym, kto w tym roku otrzyma statuetki Złotego Mrówkojada zadecyduje jury w składzie: montażysta Hubert Pusek, scenarzystka Magdalena Wleklik i reżyser, twórca filmów animowanych Mariusz Wilczyński. Laureatów poznamy podczas finałowej Nie-Gali, w sobotę 26 listopada.

Poza konkursem organizatorzy zaprezentują siedem innych produkcji Studia Munka SFP. Będą to: fabuły z programu Trzydzieści Minut: „Synthol” w reżyserii Piotra Trojana, „Stancja” Adriana Apanela i „Ostatni gwizdek” Karola Lindholma; zrealizowane w programie Pierwszy Dokument: „Mikrokosmosy” Doroty Roś, „Lata świetlne” Moniki Proby i „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego oraz reprezentujący program Pierwsza Animacja „Turbo Love” w reżyserii Alicji Jasiny.

Wszystkie filmy zobaczyć będzie można na bezpłatnych pokazach w Centrum Kultury w Lublinie w dniach 18-26 listopada. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie www.lff.lublin.pl
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  20.11.2022
Zobacz również
Startuje Atelier Scenariuszowe
Przegląd Janusza „Kuby” Morgensterna. O kosmopolityczności "Do widzenia, do jutra"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll