PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wyprodukowane w Studio Munka SFP animacje „Męty” Katarzyny Kurop, „Turbo Love” Alicji Jasiny i „Zbyt amerykański film” Dawida Jezierskiego powalczą o nagrody w konkursie polskim 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie.

Etiuda&Anima jest najstarszym w Polsce festiwalem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Centralnym, corocznym punktem imprezy są tytułowe konkursy, w ramach których przyznaje się: w rywalizacji studenckiej obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne – Złotego, Srebrnego i Brązowego Dinozaura, zaś w rywalizacji twórców animacji – w konkursie międzynarodowym Złotego, Srebrnego i Brązowego Jabberwocky, a w konkursie polskim Złotego, Srebrnego i Brązowego Żmija.

 

O te ostatnie wyróżnienia wraz z 37 innymi tytułami walczyć będą trzy animowane produkcje Studia Munka SFP zrealizowane w ramach programu Młoda Animacja wspieranego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej:

 

"Męty" Katarzyny Kurop to animacja inspirowana myodesopsją – zjawiskiem postrzegania mętów ciała szklistego występującym podczas patrzenia na źródło jasnego światła. Obraz powstał we współpracy z Centrum Animacji Kraków Film Klaster, a jego producentami wykonawczymi byli Robert Sowa i Aneta Zagórska.

 

"Turbo Love" Alicji Jasiny to historia blogerki Olivii, która tworzy wirtualnego awatara idealnej pary na randce. Jest bardzo podekscytowana opcjami, które oferuje program Turbo Love. Jednak stworzony świat i postaci wkrótce zaczynają żyć własnym życiem. Autorka traci nad swym dziełem kontrolę - zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym. "Turbo Love" to film kombinowany, łączy animację rysunkową ze scenami aktorskimi. W rolę blogerki wcieliła się Dominika Kachlik. Za produkcję wykonawczą "Turbo Love" odpowiadał Mateusz Romanowicz - Rondo Studio.

 

„Zbyt amerykański film” Dawida Jezierskiego to historia Starca, który mieszka w starej przyczepie kempingowejw samym środku pustyni. Dawno temu zawarł pakt ze Śmiercią: w zamian za przedłużenie swego życia przejmuje jej obowiązki wysyłania ludzi na drugą stronę, kiedy ta urządza sobie wakacje... Za produkcję wykonawczą odpowiadali Piotr Furmankiewicz i Mateusz Michalak z Fumi Studio.

 

Filmy w konkursie Anima.PL ocenią reżyser, autor animacji i pedagog Mariusz Wilczyński (przewodniczący jury) włoski kompozytor, reżyser dźwięku i historyk animacji Andrea Martignoni oraz autorka animacji, reżyserka filmowa i teatralna Daria Kopiec.

 

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima w Krakowie potrwa od 29 listopada do 4 grudnia. Laureatów imprezy poznamy podczas uroczystej gali w sobotę 3 grudnia. 

MR
Etiuda&Anima
Ostatnia aktualizacja:  28.11.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Kino Północy: pokazy Nowych Horyzontów i Muzeum Narodowego w Warszawie
Ponad 34 tysiące osób uczestniczących w 13. American Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll