PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  1.05.2013
Długi majówkowy weekend. Jeżeli pogoda nie dopisze, mamy dla Was kilka propozycji z serwisu VOD - trochę humoru, trochę grozy, odrobina historii, a także pewien serial sprzed lat.

Dla wielbicieli kina polskiego: "Himilsbach. Prawdy, bujdy, czarne dziury" (reż. Stanisław Manturzewski / Małgorzata Łupina)
Dokument z elementami fabularnymi przedstawiający portret niezwykłego człowieka: aktora naturszczyka, pisarza i scenarzysty, kamieniarza, dokera, marynarza – Jana Himilsbacha. Obraz ilustruje blaski i cienie jego życia, widziane oczami jego bliskich, przede wszystkim ukochanej żony Barbary. Opowieść o tej jednej z najbarwniejszych i kultowych postaci PRL-u wzbogacają dodatkowo materiały archiwalne: m. in. fragmenty filmów z jego udziałem, nagrania wywiadów, a także piosenka "Szczęście, gdzie ty jesteś", do której napisał słowa.
 Film do obejrzenia pod tym adresem >>>>>>>>>>


Kadr z filmu "Himilsbach. Prawdy, bujdy, czarne dziury", fot. Iplex.pl

Dla wielbicieli kina Skandynawii oraz przewrotnych thrillerów: "Łowcy głów" (reż. Morten Tyldum)
Główny bohater filmu Roger zdaje się mieć wszystko, o czym trzydziestoletni mężczyzna mógłby marzyć – jest najlepszym norweskim headhunterem - łowcą głów, ma przepiękną żonę prowadzącą ekskluzywną galerię oraz luksusową willę. Sęk w tym, że - aby wieść wystawne życie - Roger musi od czasu do czasu uzupełniać zasoby finansowe wymyślnymi kradzieżami dzieł sztuki. Pewnego dnia żona przedstawia mu przystojnego klienta Clasa Greve'a, który wszedł w posiadanie drogocennego obrazu. Planując perfekcyjny napad na rezydencję Greve'a, Roger nie przypuszcza nawet, że trafił na wyjątkowo trudnego i przebiegłego przeciwnika.
 Film do obejrzenia pod tym adresem >>>>>>>>>>


Kadr z filmu "Łowcy głów", fot. Iplex.pl

Dla wielbicieli nostalgii i Wielkiej Brytanii "Robin z Sherwood" (sezon 1)
Brytyjski serial o przygodach Robin Hooda z Michaelem Praedem w głównej roli oraz z Johnem Rhys-Daviesem oraz Rayem Winstone'em w kreacjach drugoplanowych. Kiedyś cała polska młodzież pilnie śledziła kolejne odcinki, dziewczyny kochały się w Praedzie, a wszyscy kojarzyli charakterystyczny motyw muzyczny.
Serial do obejrzenia pod tym adresem >>>>>>>>>>


Kadr z serialu "Robin z Sherwood", fot. Iplex.pl

Dla ciekawych świata ludzi i historii: "Historia Normana Daviesa" (reż. Krzysztof Wierzbicki)
Norman Davies - młody student z Anglii, na skutek zbiegu okoliczności trafia do Polski, do Krakowa, gdzie ma rozpocząć studia. Nieufny, pełen ignorancji i niewiedzy o kraju, do którego został wysłany na stypendium doktoranckie, szybko odrobił lekcję i zmienił sposób postrzegania otaczającej go rzeczywistości. Dziś Polska i Kraków to jego drugi dom. Tu poznał swoją żonę i tu miały miejsce wydarzenia, które znacząco wpłynęły na dalsze jego życie. Reportażowa opowieść pełna jest anegdot z życia pisarza, zawiera dużo interesujących, często zaskakujących opinii o przeszłości osadzonej w konkretnych realiach historycznych oraz obraz przyszłości świata i Europy. W filmie Davies podejmuję próbę odpowiedzi na ważne pytania: Dokąd zmierza świat? Którą drogę obierzemy?
 Film do obejrzenia pod tym adresem >>>>>>>>>>


Kadr z filmu "Historia Normana Daviesa", fot. Iplex.pl

Dla wielbicieli humoru braci Coen: "Poważny człowiek" (reż. Joel Coen, Ethan Coen)
Losy zwykłego człowieka, szukającego porządku we wszechświecie, gdzie w radio rozbrzmiewa Jefferson Airplane, a w telewizji króluje serial F-Troop. Jest rok 1967. Larry Gopnik, profesor fizyki na cichym uniwersytecie, gdzieś na amerykańskim Środkowym Zachodzie właśnie się dowiedział od żony, Judith, że ta go opuszcza. Zakochała się w jednym z jego bardziej nadętych kolegów, Syu Ablemanie, który w jej oczach jest bardziej wartościowym mężczyzną niż nieudacznik Larry. Permanentnie bezrobotny brat Larry'ego Arthur okupuje jego kanapę, syn Danny, uczący się w hebrajskiej szkole jest krnąbrny i leniwy, a córka Sarah podkrada mu pieniądze z portfela, ponieważ oszczędza na operację nosa. Nie dość, że jego żona i Sy beztrosko wiją sobie gniazdko, a brat zaczyna być coraz bardziej uciążliwy, to jeszcze anonimowy "życzliwy" oszczerczymi listami próbuje pogrzebać szanse Larry'ego na uniwersytecki etat. Jakby tego było mało, jeden z jego studentów usiłuje kupić sobie zaliczenie, a jednocześnie grozi mu procesem o zniesławienie. Na dodatek, piękna sąsiadka torturuje go, opalając się nago. Tracąc grunt pod nogami, Larry zwraca się po radę do trzech rabinów. Czy któryś pomoże mu w nieszczęściu, żeby mógł stać się szlachetnym człowiekiem - menschem - poważnym mężczyzną?
Film do obejrzenia pod tym adresem >>>>>>>>>>


Kadr z filmu "Poważny człowiek", fot. Iplex.pl

Dla zainteresowanych polską historią: "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" (reż. Antoni Krauze)
Na ekranach króluje "Układ zamknięty", tymczasem na VOD można przypomnieć sobie poprzednie dzieło duetu scenopisarskiego: Mirosław Piepka i Michał S. Pruski. W grudniu 1970 roku na wybrzeżu polskie wojsko wystrzeliło 46 tysięcy pocisków różnego kalibru do demonstrujących robotników. Jeden z tych pocisków trafił w 18-latka, który przeszedł do legendy... W "Czarnym czwartku" Antoni Krauze przypomina jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u. .
 Film do obejrzenia pod tym adresem >>>>>>>>>>


Kadr z filmu "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł", fot. Iplex.plDR
Portalfilmowy.pl/Iplex
Ostatnia aktualizacja:  1.05.2013
Zobacz również
Planete + Doc Film Festival w twoim domu
Wideo na żądanie także w sieci Vectra
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll