PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Obława", "Miłość", "Cztery lwy", "Gra o tron", "Dexter", "Californication", seria klasyków... Jakie premiery dystrybutorzy DVD/BD przygotowali dla nas w lutym? Przedstawiamy najciekawsze z propozycji.

Wielbicieli talentu Marcina Dorocińskiego i Macieja Stuhra, których obecnie możemy oglądać w "Drogówce", z pewnością ucieszy informacja o premierze "Obławy" Marcina Krzyształowicza. Kino Świat przedstawi film domowym widzom 28 lutego.Tego samego dnia na rynku ukaże się również wielokrotnie nagradzana "Miłość" Michaela Haneke. Chwilę wcześniej, 7 lutego, ten sam dystrybutor - Gutek Film - wprowadzi do sprzedaży obraz "Siostra twojej siostry".

Dwa mocne filmy ma w swojej lutowej ofercie również Best FILM: "Drogę na drugą stronę" (7 lutego) i "Whisky dla aniołów" (19 lutego).

Sporo będzie się działo wśród wydawnictw serialowych. 6 lutego na rynku zadebiutują 5. sezon "Californication" i 5. sezon "Dextera". Kolejne perypetie Hanka (David Duchovny) i Dextera (Michael C. Hall) wprowadza na nasz rynek Imperial-Cinepix. Niestety, z opisów płyt nie wynika, aby przygotowano dla nas jakieś specjalne dodatki. To dość standardowe wydania - w angielskiej i polskiej wersji językowej, z napisami tylko po polsku.Bardzo ciekawie zapowiada się za to planowane na 22 lutego wydanie 2. sezonu "Gry o tron". Serial trafi do nas zarówno na DVD, jak i BD. Galapagos, odpowiedzialny za premierę, zapowiada zarówno wydania z ekskluzywnymi okładkami, jak i szereg dodatków specjalnych. Ten sam dystrybutor ma dla nas również bardziej klasyczną propozycję. W ramach cyklu "Klasyka - Odkryj na nowo" (premiera 15 lutego)  ukażą się "Casablanca", "Przeminęło z wiatrem", "Doktor Żywago", "Ostatni Mohikanin", "Robin Hood Książę złodziei" i "Tańczący z wilkami". Dla koneserów przygotowano również legendarnego "Śpiewaka Jazzbandu", który w historii kina oznacza przełom dźwiękowy. Film ukaże się zarówno na DVD, jak i na BD. W tej drugiej wersji znajdziemy szereg dodatków: komentarz historyka filmowego Rona Hutchinsona oraz lidera zespołu Vince'a Giordano; kolekcję kreskówek i krótkometrażówek; uroczyste obchody Srebrnego jubileuszu Warner Bros i inne. Z kolei w serii "Zakochane kino" (premiera tuż przed walentynkami, 8 lutego) znajdziemy m.in. "Kocha, lubi, szanuje", "Miasto Aniołów", "Tin Cup", "Totalna magia", "Tylko miłość".

Porcję klasyki przygotowuje dla nas również firma CD Projekt. W "Kolekcji Filmowe Przeboje" (premiera 8 lutego) znajdziemy "LadyKillers, czyli zabójczy kwintet", "Sześć dni, siedem nocy", "Veronicę Guerin", "Zabijanie na śniadanie" oraz "Plan lotu". Uwagę przyciąga jednak inna propozycja dystrybutora - "Cztery lwy" (premiera 22 lutego). Niezależna komedia stała się hitem na festiwalach i w Wielkiej Brytanii. Twórcy w zupełnie inny sposób spoglądają na zagadnienia związane z terroryzmem. Wśród zapowiadanych dodatków specjalnych znajdują się m.in. materiały o życiu w Anglii.
Monolith chce z kolei zachęcić widzów do domowego spotkania z "Bitwą pod Wiedniem". Domowa premiera produkcji, która nie najlepiej została przyjęta w kinach, zaplanowana jest na połowę miesiąca.

Pośród innych propozycji wydawniczych lutego znalazły się także takie produkcje, jak "Death Race: Inferno" (TIM Film Studio, 7 lutego) czy "Czas honoru. Sezon 5" (TVP, 11 lutego).

DR
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  3.02.2013
Zobacz również
Niedziela z twórczością Wisławy Szymborskiej
Polecamy w VOD: Najpiękniejsze wyznanie miłości wobec kina
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll