PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU

- Atmosfera na planie była niezwykła. Był czas na wszystko, na próby i rozmowy. W porównaniu do szalonego tempa pracy przy serialach, tutaj czułam się, jakbym znalazła się głęboko pod wodą – tak swój występ w „Lęku wysokości” wspomina Magdalena Popławska, laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, gwiazda seriali „Usta Usta” i „Przepis na życie”.

 W „Lęku wysokości”, najlepszym debiucie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Popławska wcieliła się w żonę telewizyjnego prezentera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego karierę i  życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w „Rysie”).

„Krzysztof i Marcin to świetni aktorzy. Obu cechuje wielki  talent i ta sama urzekająca skromność. Praca z nimi była niezwykłą przyjemnością.” – mówi Popławska.

Zrealizowany w Studiu Munka, pod artystycznym patronatem Agnieszki Holland, "Lęk wysokości" to debiut fabularny Bartosza Konopki,  twórcy nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku”. Film został gorąco przyjęty przez publiczność i krytykę na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni, gdzie zaimponował widzom nie tylko znakomitym aktorstwem, ale także dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach stronę wizualną. Twórcy powoli ujawniają tajemnice bohatera za sprawą wirtuozerskiego montażu scen współczesnych i zaskakujących retrospekcji autorstwa Jarosława Barzana („Ciało”, „Testosteron”, „Lejdis”), wysmakowanych zdjęć Piotra Niemyjskiego („Oda do radości”, „Nie opuszczaj mnie”), za które zdobył specjalne wyróżnienie jury 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Mannheim-Heidelberg oraz nagrodzonej na festiwalu w Gdyni charakteryzacji Janusza Kalei.

KS
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  18.05.2012
Zobacz również
"Minister" Pierre'a Schöllera - wywiad z reżyserem
Świdnica: czy piękne stare kino ocaleje?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll