PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Nowy film w reżyserii Bartosza Konopki pt. "Wyrwa" wejdzie do kin 17 marca.
Głównym bohaterem filmu jest Maciek (Tomasz Kot) - pracownik dużej warszawskiej korporacji. Choć życie mężczyzny wydaje się poukładane, jego małżeństwo z Janiną od pewnego czasu nie układa się najlepiej. Nagła wiadomość o wypadku samochodowym, w którym ginie kobieta, spada na niego i na dwójkę ich dzieci jak grom z jasnego nieba. Janina miała wyjechać w podróż służbową do Krakowa, jednak jej ciało zostaje znalezione pod Mrągowem. Kłamała? Zrozpaczony mężczyzna na własną rękę podejmuje śledztwo, by odkryć prawdę o tajemniczej śmierci swojej żony.

mat. promocyjne fot. Robert Pałka

Janina (Karolina Gruszka) jest dziennikarką, kochającą mamą dwóch dziewczynek i żoną Maćka. Nic nie zapowiada, że wkrótce życie rodziny wywróci się do góry nogami. Janina ginie w tajemniczym wypadku samochodowym, a śledczy podejrzewają, że kobieta popełniła samobójstwo. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez jej męża i kochanka, okazuje się, że ukrywała przed bliskimi wiele mrocznych tajemnic.mat. promocyjne fot. Robert Pałka

Osobiste śledztwo Maćka doprowadza do spotkania z Wojnarem (Grzegorz Damięcki), znanym aktorem, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Maciek i Wojnar są swoimi absolutnymi przeciwieństwami. Nienawidzą się, ale jednoczą się przez wspólną tragedię.

mat. promocyjne fot. Robert Pałka

Reżyserem „Wyrwy” jest Bartosz Konopka, scenarzystą zaś Marcin Ciastoń – autor wyróżnionego nagrodą za najlepszy scenariusz filmu „Hiacynt”.

W filmie występują: Karolina Gruszka, Tomasz Kot, Grzegorz Damięcki, Olga Bołądź, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska oraz Konrad Eleryk.​

- Jest w „Wyrwie” coś ważnego o świecie i o nas samych. Odnalazłem w tej historii pewne elementy, które zainteresowały mnie osobiście, czyli temat kondycji mężczyzn we współczesnym świecie, ich sposobu radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To nie jest jednak opowieść tragiczna, o żałobie, czy traumie, ale o próbie wyjścia z niej. Intryga kryminalna służy tutaj do tego, by dać bohaterom powód do działania; bo jeśli stanie się coś złego nie powinniśmy zapadać się w smutku i żalu, a właśnie działać, iść dalej - mówi Bartek Konopka, reżyser.

Film w kinach od 17 marca.

LK
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  23.02.2023
Zobacz również
Bardzo dobre przyjęcie filmu „Delegation” na 73. Berlinale
Ostatnie dni naboru na 
warsztaty scenariuszowe 
o tematyce historycznej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll